Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Negatív lett az antigén...

Negatív lett az antigén tesztem és most várom a PCR eredményét. Hatóságtól még nem hívtak és erős tünetem sincs csak enyhe ami bármi lehet. A PCR eredménye előtt is karanténban vagyok vagy a pozitív eredménytől? Mert a 10 napot az eredménytől

Figyelt kérdés
számolják amennyire tudom.
2021. febr. 19. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Azt te is pontosan tudod, a gyenge tüneteidtől is meghalhat egy másik ember.

Légy türelemmel.

2021. febr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Viszont nincs kedvem napokkal kitolni a karantént az eredményig. Főleg, hogy szinte biztos negatív lesz úgyis.
2021. febr. 19. 11:35
 3/4 anonim ***** válasza:

A Nemzeti Népegészségügyi Központ aktuális eljárásrendje (a továbbiakban: Eljárásrend) szerint:

Tünetmentesen zajló betegség esetén az elkülönítés időtartama 10 nap. Ezen időtartam 0. napja a fertőzöttséget igazoló mintavétel napja.

Tünetekkel zajló betegség esetén is 10 nap az elkülönítés; a mintavételt megelőző tünetek jelentkezésének napja a 0. nap.



Tehát a tünetek megjelenése napjától számítva 10 nap ez alapján a karantén.

2021. febr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor ha a háziorvos feljegyezte, hogy múlt hétvégén kezdődött és én is mondom nekik, akkor attól számítják és nem a teszttől. Remélem így lesz.

Ma pedig itthon maradtam mert nem akarok a rettegőkkel kitolni, de én kileszek, ha mégis a teszttől számítanák. :)

2021. febr. 19. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!