Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetséges-e ügyvéd segítségét...

Lehetséges-e ügyvéd segítségét kérni 10+ éves kapcsolat megszakításakor?

Figyelt kérdés
Milyen lehetőségeim vannak/lesznek, ha több, mint 10 éves párkapcsolatból kilépek? Kérhetek ügyvédi segítséget ahhoz, hogy ne "üres zsebbel" távozzak a kapcsolatból? Semmilyen papír nem köt minket össze, de több, mint 10 évet együtt töltöttünk. Nyilván, ha nem lenne muszáj, nem terelődnék hivatalos útra, de a "párom"-exem, éli megszokott mindennapjait, míg én anyámékhoz kényszerültem közel 30 évesen, és ezt nem tartom korrektnek. Szeretnék "engesztelés" gyanánt pénzösszeget igényelni, hogy legalább egy nyomorult albérletbe el tudjak menni, mert a párom megcsalt, míg én kapcsolatunk alatt másra sem néztem..Hivatalos házassági vagy élettársi papír nélkül mit tehetek? Tanúim vannak...

2021. febr. 20. 02:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Semmit
2021. febr. 20. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
22%
Ha lennének gyerekek, és te vagy a nő, aki sok mindent feláldozott a családért, akkor igen, de így mire fel?
2021. febr. 20. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%
Nem tehetsz semmit, de az egész felvetésed is nevetségesnek tűnik. Mire fel akarnál pénzt kapni?
2021. febr. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
75%
Tanúk mire? Akik tartották a gyertyát? Te sem gondolod komolyan ugye?
2021. febr. 20. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos itt Magyarországon az számít csak nőnek aki szül, legalább hármat, a tizenx hűséges év és kapcsolatba fektetett szeretet/pénz/energia már nem számít "áldozatnak" :) Mondják, hogy a házasság csak papír, ilyenkor mi van, ha nincs papír?!
2021. febr. 20. 02:32
 6/27 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem van ilyen, azt hiszem 5 év együttélés után(egy címre voltatok bejelentve?) A felhalmozott/általad is beletett pénzt, felújítási költséget, bútorok àrára tarthatsz igényt, mert 5 év után már másik kategóriába esel, azt hiszem örökölnél is(anyám utánanézett, mikor apámnak új nője lett)
2021. febr. 20. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
59%

Más országokban sem dobnak pénzt hozzád a két szép szemedért.

A szülés hogy jött egyáltalán ide? Leírták normálisan, hogyha lenne gyerek, legalább lenne jogi alapod. De, így ismét csak ott tartunk, hogy van 2 szép szemed.

A hűségre vársz el pénzt? Ne haragudj, de ezt mégis hogy képzelted el? A tinik is kapjanak pénzt, ha épp félrelép a hormonoktól túlfűtött pasijuk egy buliban vagy mi?

Az meg, hogy te mennyi pénzt meg energiát fektettél a kapcsolatba... Ez annyira szánalmas szöveg, mint az, amikor egy pasi elviszi kajálni a nőt, aztán panaszkodik, hogy nem kapott szexet.


Közel 30 évesen te ezt komolyan gondolod? Legközelebb majd normálisan választasz és nem lesz ilyen gondod.

2021. febr. 20. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Ha hasonló helyzetben lesztek emlékezzetek a válaszokra :)
2021. febr. 20. 02:37
 9/27 anonim ***** válasza:
71%
Csaltak már meg több éves kapcsolatban, ettől még nem pusztultak ki az agysejtjeim... :D
2021. febr. 20. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Mennyi ügyvéd van jelen így hajnal 2:40-kor :D :D Aztaaa
2021. febr. 20. 02:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!