Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki a rendőrökre kiabál...

Ha valaki a rendőrökre kiabál és elkezdi szidni meg gyalázni a családjukat az utcán tényleg bevihetik?

Figyelt kérdés
Csak mert elméletileg szólásszabadság van ennek ellenére mégis halottam olyat hogy valaki azt mondta a rendőrök azzal fenyegették meg hogy beviszik csak mert elkezdte őket követni az utcán és szidni őket meg gyalázni a családjukat mert utálja a rendőröket. Na de több ehhez hasonló esetet is halottam. Nem tudom mennyire igaz csak az érdekek hogy bevihetik e? Ha ezért nem akkor mondjuk ha fenyegeti a rendőröket például a megölésükkel akkor már igen? Ha már ezért is igen akkor ennél kevesebbért is? Mikortól vihetnek be valakit Magyarországon a rendőrök a szavaiért?

2021. febr. 22. 21:10
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:
17-es Nincs igaza mert erőszaknak például semmikép sem számít... Hogy ebben a pocsék magyar jogrendszerben még a rágalmazára sőt még a garázdaságra is rá lehet e húzni azt nem tudom biztosra...
2021. febr. 22. 22:09
 22/51 anonim ***** válasza:
100%

#19 kérdező


Nem ismerem részletesen a norvég jogot, de 100% biztos vagyok benne, hogy pl. gyűlöletbeszéd ott sem fér bele a szólásszabadságba.

2021. febr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:
22-es de nyilvánvalóan belefér... Ez a szólásszabadság. Persze ha valaki például rasszista vagy homofób vagy transzfób a munkahelyéről kirúghatják vagy elvehetik tőle a gyerekét ha van neki de a törvény maga nem korlátozza.
2021. febr. 22. 22:19
 24/51 anonim ***** válasza:
100%
Alternatív jogtudós a kérdező? 😂
2021. febr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%

"22-es de nyilvánvalóan belefér..."


Nem, nem fér bele ott se


[link]


Feladom, nincs kedvem vitatkozni tovább.

2021. febr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%
25: nincs is értelme... opni-gyanús...... 😎
2021. febr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 A kérdező kommentje:
25 Ezek szerint régebben nem fért bele de azóta gondolom csak nem szerkesztették. Abban amit linkeltél is írták hogy már korábban is beakarták tiltani a gyűlöletbeszédet de az utóbbi pár évben már úgy tudom bárki mondhat bármit Norvégiában.
2021. febr. 22. 22:37
 28/51 anonim ***** válasza:
100%
De nagy koponya vagy
2021. febr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ehhez semmilyen jog. Alapvető emberi mércével megállapítható, hogy aki ilyet csinál az egy patkány. Egy patkányt pedig ha bevisznek senki nem fog érte felháborodni. Szóval, ha nem is lenne ilyen törvénybe foglalva, a bíró szerintem akkor is ellened döntene, nem hiszem, hogy sokan sírnának miatta. De amúgy benne van a btk - ban.


A jogokkal felelősség és kötelezettségek is járnak, mivel közösségben élsz. Például, hogy nem zaklatod embertársaid ok nélkül. Hacsak nem vagy szellemileg fogyatékos, miközben ilyet csinálsz, bevihetnek érte, mert jogilag teljes emberként rád ugyanúgy vonatkoznak a társadalmi normák, mint másra. Ha ezeket felelős, felnőtt emberként megszeged ezzel korlátozva mások jogait, akkor így jártál.

2021. febr. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:
29 A társadalmi normákat annál kevésbé szabályozzák törvények minél fejletebb és szabadabb egy ország. A zaklatás tényleg lehet más kategória de Magyarországon nincs szólásszabadság. Bár Magyarország nem jogállam (ezt még a normálisabb magyar politikusok is elismerik) azért az itt sem történhet meg hogy egy rendőr megússzon egy nyilvánosan történő nyilvánvalóan törvénytelen cselekményt. Ebben amit leírtam mi is lenne patkányság? Bár sok a patkány Magyarországon amikor ezt kimondták mégis botrány lett belőle mert a valódi patkányok felháborodtak. Bár magával a szóval vannak gondok mert az ember sokkal nagyobb sértés lehetne mint a patkány.
2021. febr. 23. 00:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!