Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, ha megfenyegettek...

Mit tehetek, ha megfenyegettek, hogy rám és a kutyámra engednek két nagy(on nagy) termetű kutyát? És mire számíthatnak ők?

Figyelt kérdés

Megfenyegetett egy nő, aki az utcánkban lakik.

Éppen sétaltattam a kutyám, mikor kijött a kapujukon, és azt kiabálta vissza a férjének, hogy engedje ki a két nagyon nagy termetű kutyájukat, rám és a kutyámra.

Természetesen a két kutya meg volt veszve. Míg az én kutyám nyugodtan sétált mellettem.

Illetve kiabálva azt nehezményezte, hogy a kutyámon nincs póráz. De ismétlem magam, nyugodtan sétált mellettem.

És még azt hozzá kell tennem, hogy falun élünk, és mindennapos hogy póráz nélkül sétáltatnak kutyát.

És a kutyám nyugodt, visszahívható, nem is értem, hogy miért zavarjuk azt a nőt.

Na szóval az lenne a kérdésem, hogy feljelenthetem azért mert megfenyegetett a kutyákkal?

És ha igen, milyen büntetést kaphat?



2021. febr. 23. 18:18
A kérdező szavazást indított:
Feljelentheted!
Feljelentheted, de nem lesz sok értelme.
Feljelentheted, és lesz következménye a számukra.
Nem jelentheted fel!
12 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Oh my god.

Garázdaság de ahogy kiveszem a történetből nem volt tettlegesség.

Így a 2. opcióra szavaztam, ez tipik az az eset amikor max arra fogják ítélni hogy kérjen bocsánatot.

2021. febr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Az ilyeneknek szoktak bedobálni szöges kolbászt...
2021. febr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát,az a baj hogy nincs bízonyíték akkor nem lehet.

De zaklatásért nyugodtan feljelenheted

2021. febr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Azonban tovább fűzném a kérdést, mivel a nagyon kedves hármas válaszoló rádöbbentett egy fontos dologra.


Mi van akkor ha legközelebbi fenyegetés alkalmával videó felvételt készítek, vagy hangfelvételt?


Nyilván a fenyegetőzés miatt nem fog lemozgatatlanul maradni a kutyám, mivel szemlátomást rosszul viseli.

2021. febr. 23. 18:39
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az történik hogy nem tudják letagadni.


De mondom ez nem olyan bűncselekmény amiért lesittelnek valakit.


Személyes tanács: ha még egyszer előfordul én csak akkor tennék feljelentést. Lehet egyszer voltak csak ilyenek, ha most jelented akkor innentől konstans lesz a rossz viszony.


Amúgy ha nő vagy kiálthattál volna segítségért, legalább az ő szomszédaik is meghallják vagy valami :D

2021. febr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát,ha úgy van beállítva a videó hogy ő fenyegetőzik,és tényleg semmit se szóltál rá,akkor nyugodtan,bízonyéték,és semmit se szólhat.

Mert 1.Fenyegetőzés=zaklatás,vagyis avval fenyeget hogy rád uszít a két kutyát,és elkezd életveszélyesen fenyegetni akkor nyugodtan

2021. febr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

X4 és azt is ajánlom hogy szerezz tanúkat,meg videót még..

De inkább jelensd fel,tán mi lesz

2021. febr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 árokpart ***** válasza:
24%
Mi az hogy nem lesz sok értelem a feljelentésnek? Édes Istenem úgy látom az emberek többségének foglama sincsen, hogy hogyan dolgozik a rendőrség. Meg fogják őket vasalni szerintem nem is kicsit. Kérdezzétek meg Tánczos Gábort vagy Balal Irma fiát.
2021. febr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
te is szabálytalan vagy és te akarsz feljelenteni . poráz és szájkosár ha ezek megvannak lehet jelenteni
2021. febr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves 9es. A porázban hibás vagyok, ezt nem is tagadtam.

De a szájkosár akkor kell ha nagy esély van rá hogy a kutyánk kárt tesz bárkiben, vagy bárkinek a kutyájában. Illetve tömegközlekedési eszközökön.


Na már most az én kutyám meg van szokva vele, hogy más kutyák veszik körül, így eszébe sem jut támadni.

2021. febr. 23. 22:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!