Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vonaton való utazáskor is...

Vonaton való utazáskor is kivételnek számítanak a maszk viselés alól azok akik Autizmus spektrum zavarral és idegrendszeri zavarral küzdenek? Aspergeres / F

Figyelt kérdés
Természetesen nem viselem A maszkot az utcán,A maszkot az utcán mivel van AOSZ tagsági igazolványom, Amivel tudom igazolni az állapotomat ahogy a rendelet megszabja, viszont nem tudom, hogy vonatra is érvényes e? Azt tudom hogy bevásárlóközpontba belém kötöttek már emiatt, de aztán hiába hívták ki a rendőrséget, csak röhögtek a biztonsági őrön.... természetesen azt az áruházat édesanyámmal föl jelentettük .
2021. febr. 23. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Oda is vonatkozik, de én azt mondom, hogy ha te ennyire tudatában vagy annak, hogy autizmus spektrum zavarral küzdesz (korábbi elnevezése az asperger szindróma), de amúgy meg ez a tény nem zavarna bele abba, hogy te maszkban közlekedj, akkor ezt ne használd mentségként.

Ha felveszed a maszkot, akkor mi történik veled? Őszintén?

Gyógypedagógus vagyok egyébként és van sok olyan aspergeres, akiknek enyhe tüneteik vannak és nem okoz gondot a maszkviselés, ezért kérdeztem.

2021. febr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
60%

Azt, hogy nem kapok benne levegőt és pánikrohamot kapok és értelmetlennek találom mert kényszerítés. Mellesleg átestem már a koronán családostúl és semmi bajunk. Pedig van tüdőbeteg is, vicces ő viselte a legjobban :D én 4 napig lázas beteg voltam pedig szinte gyerek vagyok.


Nekem is enyhe az asperger szindróma, vagyis gyerekként először autizmus spektrumot állapítottak meg, de mostmár aspergert mondanak. már nem vagyok gyerek és igen is élek ezzel a lehetőséggel.


köszönöm a válaszát

2021. febr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt, hogy nem kapok benne levegőt és pánikrohamot kapok és értelmetlennek találom mert kényszerítés. Mellesleg átestem már a koronán családostúl és semmi bajunk. Pedig van tüdőbeteg is, vicces ő viselte a legjobban :D én 4 napig lázas beteg voltam pedig szinte gyerek vagyok.


Nekem is enyhe az asperger szindróma, vagyis gyerekként először autizmus spektrumot állapítottak meg, de mostmár aspergert mondanak. már nem vagyok gyerek és igen is élek ezzel a lehetőséggel.


köszönöm a válaszát

2021. febr. 23. 19:02
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
Lemény ez az asperger ihy elnézve a kérdezőt, ha egyáltalán az...
2021. febr. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A Delej utcában állapították meg rólam!
2021. febr. 23. 19:11
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
Legyen az álladon és ha látod, hogy jön a kalauz akkor húzd fel... Felesleges ezen ekkora felhajtást csinálni szerintem, meg magyarázkodni. Elhiszem, hogy rossz lehet, mert még egészséges emberként sem lehet ugyanolyan jól levegőt venni, mint maszk nélkül... De arra a pár percre kibírod.
2021. febr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze utolsó, igazad van, de hogyha A kormányrendeletben leírtak szerint érvényes a vonatra is, akkor minek vegyem az államra?
2021. febr. 23. 19:16
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A rendeletet betartató személyek közül nem sokan vannak tisztában ezzel a dologgal. Sokkal többre mész, ha a háziorvossal íratsz egy igazolást, hogy a betegséged miatt, az adott kormányrendelet értelmében, nem kell maszkot hordanod. Egy ilyen orvosi igazolást mindenki megért.
2021. febr. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Régi kérdés ugyan és már lecsengett a maszkos idő is de azért leírom.

Én is autista vagyok, nem hordtam maszkot soha. Mondjuk nem is nagyon mentem utcára nem akartam senkit "megfertőzni". De ez nem úgy működik hogy csak vedd fel.Szenzorosan érzékeny vagyok, megadott anyagú ruhákat hordok, egész nap fültokban vagyok amit a munkások használnak, ha fel kellett vennem a maszkot egyből rohamot kaptam, ami egyszer kéztörésig fajult. A maszkban szúró érzést éreztem, mintha apró bogarak szaladgálnának rajtam,elhomályosult a látásom és egyből rosszul lettem. Nem nem akartam felvenni, nem tudtam.

2023. aug. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!