Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben milyen ítéletre...

Ilyen esetben milyen ítéletre lehet majd számítani?

Figyelt kérdés

Apukámmal voltam, lakó pihenő-övezetbe mentünk ahol anyukámmal élek, éppen hazafelé hozott.

Az utca közepén tartottunk, mikor egy az út szélén álló férfi egy közepes méretű követ dobott az autónk első szélvédőjébe ami ettől be is repedt.

Minden előzmény nélkül.

Azonnal fékezett apukám, majd kiszállt, a férfi pedig elkezdett ordibálni, hogy a k anyádat száguldozol itt, agresszív volt, és ordibált.

Apukám pedig szó nélkül odalépett hozzá, többször ököllel arcon ütötte, amitől a fickó a földre zuhant.

Az eséstől nem lett sérülése, azonban az ütésektől kitört két foga, és monoklija lett.

Rendőrök voltak, apukámat bevitték, és gyanúsítottként kihallgatták garázdaság miatt. (és talán súlyos testi sértésért?)

Azt mondták, hogy a másik pasast is kihallgatták gyanúsítottként rongálás és garázdaság miatt(?)

Elnézést ha ezek a fogalmak helytelenek, engem tanúként hallgattak meg, ezeket amit itt leírtam elmondtam a rendőröknek is, apukám nem nagyon beszédes ezzel kapcsolatban, hogy mit mondtak neki a rendőrségen azt mondta hogy majd az ügyvéd megoldja.

Hazaengedték, és majd bírósági ügy lesz belőle.

Kérdeztem a rendőrt még ott, hogy ez miért nem önvédelem, azt mondta hogy ezt majd a bíróság eldönti, de hogy nem kellett volna úgy megverni a fickót, hogy kitörjön a foga, és ez hiba volt szerinte, de ő se nem jogász, se nem bíró, így nem tud mit mondani.

Meg valami olyasmit említett, hogy aránytalan volt a védekezés(?)

Mivel az első szélvédő csak pókhálósra tört és a kő sem jutott be az utastérbe nem sérültünk meg az autóban.

Nem figyeltem a sebességet, szerintem nem mentünk gyorsan, érzésre legalábbis semmiképp.

Ha kihagytam valamit szívesen válaszolok bármilyen kérdésre, csak szeretném tudni, hogy ennek nagyjából milyen végkimenetele lehet?

Apukám büntetlen előéletű ha ez számít.



2021. febr. 26. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pénzbüntetést kap,a legrosszabb esetben felfüggesztett börtönt mellé.De ilyen esetben sok múlik az ügyvédeken.lehetne kezdeni elmeorvosi szakértő bevonását a dobálózó ellen.ő is meg fogja úszni pénzbírsággal a dolgot.Apukád keze nem törött el?
2021. febr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem, egy horzsolás lett az öklén amit valószínűleg a fog kiütésekor szerzett, nem igényelt ellátást.
2021. febr. 26. 14:09
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, de apádnak börtönben lenne a helye. De valószínüleg sajnos olcsón megússza, ahogy az első is írta.
2021. febr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nyilván neki lennme a helye a börtönben, nem annak aki random autók ablakát bedobja kővel mert ezt vagy éppen azt feltételezi róluk.

Szerencsére a százalékod mutatja, hogy retardált vagy, de te se haragudj :)

2021. febr. 26. 17:06
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Önvédelem (vagyis jogos védelem hivatalosan) semmiképpen nem volt, hiszen csak simán bosszút állt, azzal nem védett meg semmit. És különben is aránytalan, mert egy ilyen anyagi kárral nem arányos a testi sértés.

Valószínűleg megússza felfüggesztettel, de gondolom van apukádnak ügyvédje. De legalábbis lesz az biztos, szóval majd megmondja.

2021. febr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Egy szóval sem mondtam, hogy annak a hülyegyereknek nem kéne börtönbe mennie.

Át kéne írni a Btk.-t, hogy az ilyen ügyek büntethetőek legyenek mondjuk 10-90 napos elzárással a a felfüggesztett helyett. Jobban meggondolnák az emberek, hogy mit engednek meg maguknak.

2021. febr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6) csak kíváncsiságból,a kővel hajigálónak milyen büntetést adnál?
2021. febr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ugyan azt. Ülhetnének egy cellában egy hónapig, aztán lenne idejük gondolkodni, hogy legközelebb akarnak-e szélvédőt betörni, meg fogat kitörni.
2021. febr. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tehát az elmebeteg dobálózó megúszná egy hónappal,aki nyilván mentálisan sérült.És utána visszaengednéd a társadalomba.
2021. febr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy mentálisan sérült? Hogy ha ő az, akkor az ember aki kiveri egy mentális sérült, beteg ember fogait, az nem mentálisan sérült?

Bedobta kővel a szélvédőt. Ha mentálisan sérült, akkor az érte felelős személy, ha nem akkor ő maga megtéríti a kárt. Ezzel szemben a kedves apuka maradandó károsodást okozott, mert az illető nem cápa, hogy vissza nőjenek a fogai.

2021. febr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!