Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan zajlik az öröklés?

Hogyan zajlik az öröklés?

Figyelt kérdés

Pár hete hunyt el a nagypapám és lassan sor kerül az öröklésre is. Nagybátyámék szinte ki akarnak minket zárni az öröklésből, és azt mondták hogy ezt meg is fogják tenni. Azt mondták, ha öröklünk is anyámmal, akkor csak is adósságot fogunk, semmi mást.


Kérdésem az lenne, hogy ezt megtehetik? Ha nagyapám írt külön végakaratot, hogy a fia ezt, anyám ezt kap akkor ezt megszeghetik?

Elmérgesedett a viszony nagybátyámék és köztünk a viszony, szerintük ők többet törődtek nagyapámmal ezért sem akarnak semmit se adni vagy felezni.


2021. febr. 28. 13:33
1 2
 1/15 alletta ***** válasza:
100%
ha van végrendelet, aszerint kell eljárni.
2021. febr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A nagyapád után te eredetileg nem örökölsz. Anyád vagy apad igen. Alapesetben annyi részre oszlik, ahány gyerek van
2021. febr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem a nagybátyám dönti el. Anyukád és nagybátyád fele-fele örökölnek.


2. Te nem örökölsz. Ott sem leszel a hagyatékin.


3. Legalább fél év eltelik a hagyatékiig.

2021. febr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A nagybátyám megvétózhat bármit, ami a végrendeletben van?

Pl. papámnak van egy autója, amit már nagyon ritkán használt, és mindig azt mondta, hogy majd az majd a miénk (anyáé és enyém) lesz, ha ő már nem érzi létfontosságúnak. Nem tudom még mit hagyott mi ránk, de nagybátyám szerint minden az övéké, amit a papa ránk hagyott. Nem csak a kocsiról van szó, de ezzel volt a legegyszerűbb szemléltetni a dolgokat.

2021. febr. 28. 13:49
 5/15 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy nem most fog elkezdődni, de már nagybátyám ezzel ostoroz minket, hogy nekünk nem jár semmi se. Ezért is kérdeztem meg itt, hogy mire számíthatunk. Értem én, hogy én nem fogok örökölni semmit, hanem anyum, de vele élek és csak ketten vagyunk, így nagyrészben "én is" öröklök, mert szinte mindenben megosztoztunk.
2021. febr. 28. 13:53
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem vetozhat meg ami a végrendeletben van. A "mindig azt mondta hogy az anyukámé lesz" az nem végrendelet.

Egyáltalán van végrendelet?

2021. febr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Van, mielőtt meghalt a papám már akkor tudtuk, hogy van, nagyjából el is mondta mit kire hagy, leírta a végrendeletébe.
2021. febr. 28. 13:59
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ok. Akkor úgy lesz az öröklés, ahogy ott el van írva, mindegy mit mond a nagybátyád.
2021. febr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
olyan meg nincs, hogy az egyik a lakást örökli meg a nyaralót, a másik meg a svájcifrankos hitelt. a közjegyző aki a hagyatéki ügyét intézi az elhunytnak fel fogja deríteni a lehetséges örökösök kilétét és az öröklendő vagyontárgyakat. ha meg van hiteles végrendelet akkor az lesz a mérvadó.
2021. febr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Google: Ptk § öröklési rend
2021. febr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!