Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Öröklés után ingatlan eladás...

Öröklés után ingatlan eladás hogy zajlik, hogyan lehet eladni?

Figyelt kérdés
Van egy ház és a két unokatestvérem-nek van a házban 1 tized részük fejenként, na most,ők ezt a házat el akarják adni.Nekem elővásárási jogom van.
2014. jan. 3. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
És ki szeretné megvenni az ingatlant? Idegen vagy Te?
2014. jan. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A két unoka akarja eladni az ő részüket,lehet az hogy valaki az ingatlanból hogy 2 tized részt elad?

Nekem elővásárlási jogom van úgye? Hogy működik ez az elővásárlási jog,űgyvédi úton jön egy levél hogy elővásárlási jogom van? Mivel még nem tudjuk pontosan mikor bocsátják árúba a részüket.

2014. jan. 4. 00:01
 3/4 anonim ***** válasza:
És ki venne meg 2/10-ed részt egy házból? Már csak józan paraszti ésszel mondva sem veheti (illetve nem fogja más megvenni) meg rajtad kívül senki.
2014. jan. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vedd meg, nem kérhetnek érte sokat. Ha meg mégis, jó ügyvéddel könnyen kijátszod. Te 8/10ed tulaj vagy, tehát ha nem akarják REÁLIS árban adni, akkor keresel egy jó ügyvédet, és te jársz a legjobban. De azért ha fel van értékelve a ház 10 millióra, akkor ne 300.000-et akarj adni érte! Kivéve ha a felértékelés a nagy árzuhaás után volt. Itt 1 éve vettem, 7 millióra felértékelt házat 3 millióért. Tavaly értékeltek fel egy ugyan olyat, csak kisebb és dímatlanabb telekkel 4 millióra. Még nem adták ide 2,5millióba. De csak idő kérdése. Ott is most halt meg az egyik örökös, de az ő részén van több mint 1 millió hitel. Ezzel nem tudom mit csináljak, ügyvéd szerint várjak, míg árverezik, de most hogy meghalt nem tudom hogy lesz.
2014. jan. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!