Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A meleg párok a lentiek...

A meleg párok a lentiek figyelembe vételével mégis hogyan gondolnak gyermeket örökbe fogadni?

Figyelt kérdés

Jóval többen szeretnének gyereket mint amennyi örökbefogadható gyerek van.

Az gondozott gyerekek túlnyomó része nem örökbeadható, mert az anyja/apja/családja nem mondott teljesen le róla, csak nem tudnak róla átmenetileg gondoskodni.


Számokat évekre lebontva a KSH oldalán meg lehet nézni pontosan.


Nem "jut" mindenkinek gyerek aki szeretne. Természetesen bőven lehet válogatni azok között akik hagyományos családmodellben szeretnének gyereket nevelni. (Anya+apa+gyerek vagy gyerekek)


Amíg vannak ilyen családok addig értelmetlen arról polemizálni hogy adjunk e meleg pároknak gyereket.


És a fentiek figyelembe vételével nem kell jönni azzal hogy milyen problémás heteró családok vannak akik helyett akarnának a meleg párok gyereket örökbefogadni. Nem az a kérdés hogy az alkesz heteró család kapjon e, vagy a szerető meleg pár..


2021. márc. 1. 14:23
 31/93 anonim ***** válasza:
39%
Azt el se tudja képzelni senki, hogy esetleg egy meleg pár nem akarja mindenáron meleggé nevelni az örökbefogadott gyerekét?
2021. márc. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/93 anonim ***** válasza:
0%
31. Nem mükődik. Melegből sem lehet heterot varázsolni. Ez oda vissza is igaz:)
2021. márc. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/93 anonim ***** válasza:
25%
31es. Példa okáért, nem vagy láb fétishes, jézus is lejöhet a mennyből de nem lesz belőled olyan ember hogy lábra izgulj.
2021. márc. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/93 anonim ***** válasza:
76%
32-es, szerintem nem értetted, mit írtam.
2021. márc. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/93 anonim ***** válasza:
0%
34es,de értem. Attól tartasz mi van ha egy meleg pár megpróbálja melegre nevelni. Nem hiszem hogy az a ember aki kapja az ívet a nem identitása miatt, ép bántana valakit mert nem olyan mint ő. Illetve ahogy a 33as válaszomba példaként hoztam fel, aki hetero az hetero, akiben meg van hajlam az a szülöktől független fog alakulni a nemi identitás terén.
2021. márc. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/93 anonim ***** válasza:
77%
35-ös, nem ezt írta a 31-es, olvasd el még egyszer.
2021. márc. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/93 anonim ***** válasza:
100%

29

NEM, nem a tényeket akartad megmutatni. Bizonyítatlan állításokat írtál, hogy "a nemi identitásra való hajlam az velünk születik" és külön, ami hamis állítás, hogy "nem kialakul".


"picit másabb a CSALÁDI köre"? ALAPVETŐEN, LÉNYEGILEG eltérő, és nem egyszerűen "más".

2021. márc. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/93 anonim ***** válasza:
71%

36os kérlek magyarázd el, nekem estefele van már xd.

37. Felőle. Kereshetek kutatásokat vagy forrásokat, és 2 en megcseveghetjük de addig álj le te személy szerint az értelmetlen gyülölködéssel:) Nézd, csomó tanulmány van hogy nem lesz leszbi a kislányból ha 2 anyja van, se hetero gyermek ha 2normális szülője van. Ezekről vannak tanulmányok is, illetve az általam linkelt oldalon olvashatsz tapasztalatokat is. Én amondón azt vallom és tudtommal ez az elfogadott, hogy velünk születik. Pszichopatáknál is szintén velük született "adottság" vagy "betegség" döntsd el melyik, de nem azért lettek belőlük amik mert a nevelési környezetük okozta volna. A szociopatáknál meg a hajlam van meg erre, ami szintén vele született.

2021. márc. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/93 anonim ***** válasza:
76%

36os. Bocsánat, többször futott el a szemem a 31es válaszán.

Elnézést!:)

2021. márc. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/93 anonim ***** válasza:
52%

#25

Mondja ezt az, aki relativizálás fogalmával sincs tisztában.

#27

,,Ezt már kikutattuk, itt már igazából nincs kérdés."

Mi jól kikutatattuk nincs itt semmi látnivaló! Akkor mutass erről hiteles, hosszútávú kutatásokat! Én eddig csak olyat láttam ami önbevallás alapján készült, rossz mintával meg tele olyan hivatkozásokkal hogy dr xy szerint ez nincs negatív hatással.

Szerintem egyébként a legjobb az lenne hogyha bizonyos körülmények között élő embereket inkább arra ösztönöznénk hogy ne vállaljanak gyereket. ugyanis az intézetekben lévő gyerekek nagyrésze pontosan ilyen családokból kerülnek ki. Ha kevesebb lenne az intézetekben lévő gyerek, akkor több pénz jutna egy gyerekre, másrészt eleve nem is kell annyi befogadó szülő, bár mint már írták, most is több van. Azt nem tudom értelmezni hogy azelőtt lehetett olyat örökbe fogadni, akit amúgy nem lehet. Itthon évente kb 1000 gyereket adnak örökbe és háromszor annyi örökbe fogadásra váró pár van, és ezek csak azok akiket eddig alkalmasnak találtak rá. Egyszerűen nem látom hogy adnának kevesebb gyereket örökbe, attól hogy csak a házasok fogadhatnak.

#29

,,Édesanyja leszbikus, amit a fiú természetesnek tart." Ez a magyarnarancs cikk már itt rendkívül szórakoztató, ugyanis ha fia van akkor nem lehet leszbikus. Vagy talán megerőszakolták, esetleg mesterséges megtermékenyítés?

,,Viszont az egyik srác elmondja, hogy "ő speciel biszexuális" - anyja mássága miatt könnyű volt ezt is elfogadni." Huhu ez érdekes. Szóval akkor így könnyebb elfogadni és véletlenül sem arról van szó hogy normál körülmények között ez eszébe se jutna... Ha valaki tudja mi az a kinsey skála, az tisztában lehet azzal hogy a szexuális preferencia elég fluid dolog. Aki azt állítja hogy a környezetnek semmi köze a homoszexualitás kialakulásához az a tudománnyal vitatkozik: [link]

Egyébként érdekes hogy az lmbtq szervezetek is büszkén demonstrálják hogy egyre többen vannak. Egyik évben még 4,5, a másikban meg már 5,6 vallotta magát lmbtqnak az USA-ban a fiatalok körében. Igazából mindig mindenhol minden 20. ember az volt? Ugyanis ha ez genetika akkor ez mindig ennyi kellett volna hogy legyen...

2021. márc. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!