Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért verték meg a meleg...

Miért verték meg a meleg barátomat, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
A barátom meleg és amikor este hazafelé tartott a munkahelyéről, egy fekete ruhás kopasz férfi odament hozzá és sértegetni, lökdösni kezdte. A barátom próbálta otthagyni, de a férfi követte és eltörte az orrát. Ő egyedül él, egy albérletban, bennem bízik a legjobban ezért hozzám jött. Amikor megláttam nagyon megijedtem, kórházba vittem. Mondtam neki, hogy aludhat nálunk és holnap elmegyünk a rendőrségre, de ő nem akar. Az a kifogása, hogy nem emlékszik, hogy nézett ki, aki bántotta, de szerintem az lehet a baj, hogy nem bízik a rendőrökben. Mit tegyek? Megvígasztaltam, de ezt nem hagyhatjuk annyiban.

2020. júl. 22. 20:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
66%

Szerintem nem jó kategóriába írtad ki a kérdést..

Egyébként meg semmit, ha ő nem akar feljelentést tenni te nem teheted meg helyette

2020. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig lesz rá bizonyíték.


Ez pest volt? Tuti vannak biztonsági kamerák. Ha maga az eset nem is, de a férfi arca tuti látszott.

2020. júl. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is szerintem felejtsétek el hogy a szexualitása miatt történt az egész. Aztán holnap pedig az első dolgotok legyen a rendőrség, mert nekik nem számít hogy mire emlékszik és mire nem, nekünk az a dolgunk hogy ezeket helyretegyük. Hidd el megvannak a módszereik olyan esetre ha nem tudnak azonosítani, mert az esetek 60%-ában nem tudnak. Jobban jártok vele ha elmentek, mert akár téged is veszélybe sodorhat, magát pedig mégnagyobba.
2020. júl. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 everlight ***** válasza:
100%
Lehet,hogy egy régi haragosa volt.
2020. júl. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Én biztosan rendőrségre mennék vele, szerintem azért nem szeretne rendőrségre menni mert ( ez a én véleményem) ismeri az illetőt, és nem akar vele még több gondot. Szerintem mond neki meg h te csak azt akarod h megkapja a büntetését az az ember aki ezt tette, mert mi ha ezt így megússza lehet következő srác rosszabbul jár. Mond neki meg ha nem is magáért, akkor mások biztonságáért menjen a rendőrségre. És az nem baj ha nem tudja leírni az elkövetőt, lehet hogy voltak ott kamerák amik felvették az egészet. És mond neki meg h ha nem megy rendőrségre, akkor mi ha lesz egy gyereke akivel ugyan ez megtörténik, vagy akár valamelyik rokonával. Ha még így sem gondolja meg magát, akkor mond meg neki h mi veszíteni valója van ha elmegy a rendőrségre? Idő? Mert mást szerintem nem veszíthet csak max fél órát azzal h bejelenti h mi történt. Ha így sem akarja akkor biztos lehetsz benne h ismeri az illetőt, és azért nem megy mert fél, viszont ha nem megy el akkor a ilető tudja h ha mégegyszer megüti akkor sem fog elmenni vele rendőrségre mert fél, és ez ahhoz vezet h lehet napi szinten áldozat lesz ilyen bántalmazásnak.
2020. júl. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Amit mondott vki az jó. Hagyja ki mi miatt volt de jelentse fel. Amúgy meg hol történt? Jó lenne ha lenne nyoma. Amúgy szerintem a telefontanuba te is tehetsz bejelentést. De megértem ha nem akar emiatt tàrgyalàsra stb menni...
2020. júl. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Újabb logikátlan összefüggés. Már a kérdésed kiírása is megtévesztő, de pont nem érdekel, hogy a barátod meleg. Végig azt hittem ezért verték meg, mert tudják róla. Nem releváns információkat minek írsz ki?
2020. júl. 23. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Propagandakérdés.
2020. júl. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Feketeruhasember ***** válasza:
Kit érdekel hogy meleg, már bocs? Nagyobb bűn megverni valakit ha az meleg is? Nem.. Akkor meg?
2021. márc. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Nem, nem nagyobb bűn. A kérdező azért írta meg hogy melegről van szó, mivel nem azért történt meg ez a bűncselekmény mert a pénzét akarta ellopni vagy valami hasonló, hanem azért mert egy férfit szeret nő helyet, és ez diszkrimináció, ha hetero lett volna a haverja akkor nem megy oda az a pasas megverni őt. Ő nem ártott semmit neki, el akart menni, de a pasas ahogy írta a kérdező:

„odament hozzá és sértegetni, lökdösni kezdte." A sztoriban azért írta meg hogy meleg mert amikor sértegette őt akkor gondolom le b*zista meg hasonlók, csak azért mert valaki melegnek született nem érdemli ezt meg, igazság szerint egyik ember sem érdemel meg ilyen bánásmódot, és ez a pasi csak azért bánt vele így mert meleg.

2021. márc. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!