Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekemnek nincsenek...

A gyerekemnek nincsenek barátai, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most kezdte a kilencediket és nincs egy barátja sem. A régi osztálytársaival már nem tartja a kapcsolatot. Azt mondta, hogy mióta távoktatás van, azóta egyik osztálytársa se kereste, mindig ő írt rájuk. Nem gondolom, hogy szomorú emiatt, de egyfolytában zenét hallgat, és engem kifejezetten zavar, hogy nincsenek barátai, senkivel nem tud elmenni sehova.
2021. febr. 26. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos tenni ez ellen semmit.

Nem tukmálhatod rá a gyermeked másik gyerekre,hogy már pedig barátkozzanak vele.

Szerintem oka van annak ha nincsenek barátai.

Nem feltetlenül benne van a hiba.

2021. febr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Ha nem szomorú, akkor miért kéne tenned ellene? Nekem sincsenek barátaim, nem is akarom, hogy legyenek. Igazából bekerültem egy baráti társaságba, de nem bízom meg már senkiben, nem is érzem magam közel hozzájuk. Inkább csak elvagyok velük, de nekem teher az emberi kapcsolatok kialakítása. Ha hívnak valahova, valami hülye indokkal mindig elutasítom, mert otthonülős típus vagyok. Sokan nem hiszik el, de jól érzem így magam. Anyám is piszkál érte rendesen, mert ő nagyon barátnőzős, pletykázós típus, és azt akarja, hogy "éljem ki magam", de én az ellentétére vágyom.

A gyerekednél se kéne beleavatkozni. Ha valóban zavarja, hogy nincsenek barátai, majd úgyis próbál tenni ellene. 16/L

2021. febr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Különórákon lehetne még hasonszőrűekkel együtt.
2021. febr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%

Bizony, hogy tenni kell érte! Szépen be kell íratni tanfolyamokra, táborba, különórára, sportra, zenére, ahol csoportosan vannak, lehetőleg olyanok, akikkel szerinted jól kijönne! Kiscsoportos oktatások most is vannak, egy nyelvtanfolyam nem ártana, vagy valami vizsgafelkészítő..


Az is használ, ha begyűjtesz pár anyukát, akinek szimpatikus a gyereke és egyszerűen viszed magaddal a te gyereked, ha mész hozzájuk(bár ez inkább általánosiskolásoknál-ovisoknál válik be)

2021. febr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

4#

Egy 14-15 eves gyerekről van szó. Nem kis iskolásról.

2021. febr. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
Mégis hová menjen velük? covid miatt online oktatás van. Most ismerte meg őket, idővel ha újra találkozhatnak akkor alakul majd.
2021. febr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5%
Az első fele tökéletesen megfelel a 14-15 évesnek, új bàrmilyen közösségbe kell vinni! Nyilván most nehéz, de kiscsoportos 3-5 fős tanfolyamok most is vannak!
2021. febr. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
legyünk őszinték, ma már senkinek nincsenek barátai és senki nem megy sehova. mindenki megrohad a gépe előtt, nem csak a te gyereked kérdező. szép új világunkban ez minden amit csinálni szabad.
2021. febr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!