Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a munkáltató kötelezővé...

Ha a munkáltató kötelezővé tette az FFP2 maszkot az eddigi „ajánlott“ helyett, akkor innetől állnia is kell a számlát?

Figyelt kérdés

Megjártam a kérdésemmel a jogiforum-hu oldalt is, de azért ide is felteszem.

Eddig nem volt kötelező a maszk, csak ajánlott. Aki hordott hordott, aki nem nem.

De bekeményítettek: kötelező, a műszakfelvétel feltétele, ráadásul FFP2 maszk, nem ám akármilyen rongydarab ami 200 ft a kínaiban.

Viszont akkor kérdés : ki állja a számlát? Az FFP2 maszk nem épp olcsó-ki fizeti?


mert addig míg csak ajánlott volt, addig én álltam max nem vettem maszkot.

De most kötelező -a cégnek kell állnia.

Nem?

A jogiforum szerint vagy ad maszkot, vagy kifizeti a számlát ha veszek de ő állja és nem én.

Kötelessége. mert ő tette kötelezővé.


2021. márc. 3. 08:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Általános szabály hogy a munkáltatónak kell biztosítania minden olyan felszerelést ami a munkavégzéshez elengedhetetlen.egyébként láttam hirdetést a neten,ffp2 maszk valami 190 pénz,és gondolom mosható is.
2021. márc. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

"A jogiforum szerint vagy ad maszkot, vagy kifizeti a számlát ha veszek de ő állja és nem én.


Kötelessége. mert ő tette kötelezővé."


Mi a kérdés?

2021. márc. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

"áttam hirdetést a neten,ffp2 maszk valami 190 pénz,és gondolom mosható is."


és a nagy eszeddel a KISZERELÉST is megnézted? csak egy példa


[link]



laza 159 ft/db. Oké. de csak 300-as csomagban vihető.

Hát... akkor az már 48.000 ft.

2021. márc. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Neked azt kötelező viselni [adott helyen], amit a jogszabály előír.

Bármi, amit efölött megkövetel a munkáltató, annak költsége is kizárólag őt terheli.

2021. márc. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Alap amúgy, hogy a munkavállalót a munkavégzésével kapcsolatban SEMMIFÉLE költséggel nem szabad megterhelni.
2021. márc. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
3) nem 159-ért láttam.Akkor azt írtam volna.De most rákerestem a kedvedért,152 pénz daradja,vagy 1250/10 db.Egy a lényeg,nem kerül egy vagyonba.
2021. márc. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Emag-on 180 ft darabja, tízes csomagban van.
2021. márc. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

S ez miért nem igaz a kormányra??? Ők is kötelezővé tették a maszkot, mégsem fizetik ki!


"A jogiforum szerint vagy ad maszkot, vagy kifizeti a számlát ha veszek de ő állja és nem én."

2021. márc. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
37%

“3) nem 159-ért láttam.Akkor azt írtam volna.De most rákerestem a kedvedért,152 pénz daradja,vagy 1250/10 db.Egy a lényeg,nem kerül egy vagyonba.“


Akkor számoljunk egy kicsit:

20 munkanap

4 óránként maszkcsere, hogy érjen is valamit

A munkahelyen kell akkor napi 2....

40 kell egy hónapban, szóval az laza 5k meg a postaköltség, az havi 6000 forint

Aki műszakba jár, az a Gyk sztorikkal ellentétben nem 400k nettót keres, hanem pótlékkal együtt kb 150k-t... az a fizetésének a 4%a és kb egy heti élelmiszerpénze

2021. márc. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

meg teljesen mindegy is mennyibe kerül ha a cégnek kell állnia és NEM állja. ez elvi kérdés is. még ha 5 ft-ba kerül is miért én fizessem ha nem nekem kéne?


de sajna az van hogy fizeted vagy mehetsz haza. ki vagy rúgva.

2021. márc. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!