Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zajongó szomszéddal mit lehet...

Zajongó szomszéddal mit lehet tenni? Mindent szabad?

Figyelt kérdés
Ha a szomszéd reggeltől (kb 7.20) estig zenét üvöltet, hétvégén hangosabban, és a home officban dolgozók, online tanulók képtelenek ezért a munkavégzésre/tanulásra, mit lehet tenni? Próbáltunk beszélni, de a szomszéd szerint ez a hobbija, ebben őt akadályozni nem lehet. Szerinte kétköznap is este 10-ig azt, és olyan hangosan csinál, amit akar. A rendőrség ha kijön, max lejjebb csavarja a hangerőt, ha elmentek vissza. És ezt egész héten, egész évben. Egy egész utca szakaszt tesz tönkre már idegileg. Mit lehet tenni? Fel is jelentették már, semmi se megoldás.

2021. márc. 6. 13:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hétköznap*
2021. márc. 6. 13:38
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

A rendörségen bejelentést teszel zajongás miatt - mindegy, hogy hétköznap vagy sem, nappal vagy éjszaka, olyan hangosnak nem szabad lennie, hogy a szomszédot zavarja - természetesen van egy hangerö-határ, ami mérvadó.

Ez alól a felújítás meg a kisgyereksírás kivétel, a felújításnál idöbeli korlátozás van, illetve vasárnap nem megengedett.


Ha bejelented a rendöségen, kijönnek és figyelmeztetik az illetöt. Ha újrakezdni vagy folytatja, újabb bejelentést teszek, a rendörök másodszor már megbüntetik és ha aznap 10-szer hívod ki öket, akkor egyrészt elég komoly büntetést kell fizetiük, másrészt eljárást indítanak ellene.


Amit NE csinálj, hogy te is elkezded öt zavarni - ugyanis amiatt meg téged büntethetnek meg és az nem mentség, hogy a másik kezdte!

2021. márc. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ment a zöld kéz!

Akkor vasárnap semilyen nagy bulit nem lehet csapni hangos zenével? Mert azt mondja, hogy bejelenti a rendőrségnél, hogy hangos lesz, és akkor nem lehet tenni semmit. Akkor valószínű, hogy ávert? Vagy bejelentéssel lehet vasárnap is zenét üvöltetni?

2021. márc. 6. 15:45
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Engedélyt lehet kérni tudtom szerint, de meg kell indokolni, pl lakodalom vagy hasonló.

Csak úgy, hogy ö hangosan akar zenélni, arra nem adnak ilyet.

2021. márc. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell csinálni, amit első írt. Saját történet évekkel ezelőttről. Harminc négyzetméteres lakásban harminc fős bulit tart. Éjjel kettőig türelmes voltam, utána jött a jard. Szóltak neki. Fél óra múlva még mindig csinálták. Megint kihívtam őket, rendőr kezébe nyomta a csekket, mondta, hogy buli off. Ki sem értek a rendőrök a folyosón, ugyanolyan hangosan folytatták. Rendőr "- Na jó!" felkiáltással visszafordul (nekem nem is kellett már szólni neki), közölte velük, hogy vagy oszolj, vagy mindenki elő lesz állítva. Oszoljt választották.


Emellett kérsz egy birtokvédelmet a jegyzőtől (3.000 forint illeték, azt hiszem), mellékelsz mellé esetleg CD lemezt a hangoskodásról, amint megkapod a birtokvédelmet, legközelebb, mikor kihívod a jardot, szépen benyögöd, hogy egyébként birtokvédelmet kaptál.

2021. márc. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Még az nem tiszta, hogy utána néztem, itt 50 dB a határérték. Ez az amit én hallok miatta a házban, vagy amit ő kibocsájthat?
2021. márc. 6. 16:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Rákerestem a neten, ez érdemi cikk:

[link]

[link]


Lakószobák lakóépületekben nappal 40 dB, éjjel 30 dB megengedett. Ha nálad ennél nagyobb a zaj a szomszéd hangos zenehallgatása miatt, akkor szabálysértő magatartást folytat.


Az 50 dB szerintem a kertben, utcán mért értékre vonatkozik. És ezek átlagos értékek, úgy tudom egy órás mérés történik a szabvány szerint. Ha kertvárosi rész, nem társasház, akkor ez lehet a mérvadó érték. De a gyakorlatban nem tudom, hogy járnak utána, hogy valóban történt-e csendháborítás. Nem végezhetnek minden egyes alkalommal mérést, amikor bejelentést teszel a rendőrségen vagy feljelented birtokvédelmi eljárásban.

2021. márc. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem is a zenét halljuk, csak a dübögést, az ablak dübög, az ágy, meg a feje az embernek pár óra után. Iszonyatosan ingerült leszek már délutánra. Migrénem van a folyamatos du du du-tól... hányásig. A basszus ami zavaró. Ha fát vágnak, traktorokkal járnak egész nyáron, na meg van egy mániákus kerítés csiszoló is az utcában, semmi nem zavar. Ez a ritmikus lüktetés viszont teljesen kikészít.
2021. márc. 6. 18:57
 9/11 A kérdező kommentje:
El is költöztem, de a korona miatt visszakényszerültem a szülői házba. A baj most az online oktatás alatt van, hogy nem bírok már koncentrálni délre. Hétvégén meg ha tanulna az ember, akkor is bulika van meg diridári. Még a könyvtár sincs nyitva, vagy bármi, ahová beülhetnék.
2021. márc. 6. 19:10
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lakásban "lüktetést" éreztek, az garantáltan túllépi a megengedett értéket
2021. márc. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!