Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha önvédelemből megölök egy...

Ha önvédelemből megölök egy kutyát, büntethetnek engem?

Figyelt kérdés
Régóta foglalkoztat ez a kérdés, mert vidéken élek, és itt az emberek nem nagyon fegyelmezik, vagy igyekeznek portán belül tartani a kutyáikat. Naponta viszem sétálni a kutyám, és nem egyszer történt már meg, hogy ránk támadtak, volt hogy egyszerre több kutya is, de szerencsére kistestűek voltak, így nem tudtak ártani az én kutyámnak. Az a baj, hogy elég nagytestű kutyák is megkörnyékeznek néha akár kutyával vagyok, akár kutya nélkül, és eléggé félek tőlük. Hordok magamnál mindig egy 8 centiméternél kisebb, de elég masszív zsebkést, arra a szélsőséges esetre, ha rám támadna egy kutya, megpróbálna megsebesíteni, vagy a saját kutyámat nézné ki prédának, és életveszélyes helyzetbe kerülne. Ha ilyen esetben leszúrnám a kutyát, akkor engem (is) büntetnének?

2021. márc. 9. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván, ha rád támad és megvéded magad nem fog történni semmi.
2021. márc. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Ekkora késsel garantáltan nem tudsz semmit tenni egy kutya ellen!
2021. márc. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Az állatvédők akiknek a kutya élete többet ér valószínűleg zaklatni fognak utána jó sokáig.
2021. márc. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod bizonyítani, hogy rád támadt, akkor egy rossz szavuk sem lehet. Ha nem, akkor 50-50% az esélye, bár az első kérdésük úgyis az lesz, hogy mit keresett kint egy kutya a gazdája nélkül, és egyáltalán ki a gazdája.


Ilyenkor egyébként jobb ha magad hívsz azonnal rendőrt, hisz elég valószínűtlen, hogy egy állatkínzó és gyilkos egyből feldobja magát, és együttműködik a rendvédelmi szervekkel.

2021. márc. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#3: Mint állatvédő mondom, sajnos ebben igazad van. Van egy igen nagy réteg, aki nem képes felfogni, hogy bár ritkán, de előfordulhat olyan eset, mikor elkerülhetetlen az erőszak és a halál. Az értelmesebbek viszont inkább a kutya gazdáját veszik majd elő, hisz ha nem mászkál szabadon, és normálisan be van tanítva, akkor ez az egész meg sem történik.
2021. márc. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, sajnos ebben igazatok van, ha kiderülne, hogy én öltem kutyát, mégha önvédelemből is, és híre terjedne, valószínűleg meglenne keserítve az életem. De ez nem tart vissza attól, hogy megvédjem a saját kutyám életét vagy a testi épségem. Sajnos, ebben a faluban kiszámíthatatlan mi fog történni.

2021. márc. 9. 11:52
 7/10 A kérdező kommentje:
2-es: Elég nagy és széles kés ahhoz, súlyos sebet tudjak ejteni emberen, állaton, így önvédelemre tökéletes! Szerencsére, eddig még sosem kellett használnom.
2021. márc. 9. 11:55
 8/10 anonim ***** válasza:
24%
Akkor sem, ha nem önvédelemből. Semmi sem tiltja hogy kutyát ölj.
2021. márc. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 hájaaa ***** válasza:
48%
Egy faluban történt eset is jól mutatja, hogy fut a kisgyerek felé a pitbull totál beindulva valszeg szét is tépi, ha nincs ott az apuka és rúgja fejbe a kutyát aminek ödémája lett és elpusztult, milyen meghurcolást kapott a beteges állatvédőktől...hetekig zaklatták mert szerintük egy kutya nem támadhat emberre és amúgy csak kifogás volt és a gyereke nem is volt ott..
2021. márc. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Majd jön Meggyesi nevelt lánya és elintéztet a hatósággal téged.
2021. márc. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!