Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelent az önvédelemben a...

Dan90 kérdése:

Mit jelent az önvédelemben a menthető felindulás? Büntethető vagyok-e, ha a támadás által okozott hirtelen dühömben okozok valakinek sérülést?

Figyelt kérdés
1 éve volt egy sajnálatos esetem, én jártam rosszul, de most más a lényeg. Rámkötöttek, és akármennyire próbáltam elkerülni a dolgot, nem provokáltam vissza, megütött. Hát ott elvesztettem az önuralmamat, és megszoroztam a srácot. Amint mondtam sajnos után a a túlerő miatt én jártam rosszul. A kihallgatáson, a nyomozó, azt mondta hú nem így fogalmazzak hogy elszált az agyam mert megütött, ez rám terhelő, az nem ha mondjuk megijedtem és féltem a további ütésektől (ami egyébkélt részben igaz). Ez engem nagyon felháborított, hogy ha vki provokál kötekszik oké, nekem nem kell a balhé van bennem annyi józan ész hogy próbálom elkerülni. De mivel az ember azért részben ösztönlény, az ha megütnek akkora dühöt szül, hogy nem tudom megállni hogy ne csapdosam meg, csak azért mert a törvény ezt mondja, ezt terhelőnek venni sztem gerinctelen. Szóval mit jelent ez a menthető felindulás? Talán akkor mégse ilyen felháborító a helyzet?

#önvédelem #támadás #ütés #ijedtség #késelés #kocsmai verekedés #menthető felindulás #védekezés mértéke
2013. szept. 9. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem, SZERINTEM, ha pl barátnővel sétálsz, és megtámadnak titeket, akkor ha földre küldöd az összes társadalmi hulladékot, vagy ha barátnődet bántják, akkor akik bántják helyben hagyod.

Sajna nálam ez nem működik, én a legjobb barátomat hagytam cselben...az orrába került az én bátortalanságom.

2013. szept. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

Ratatatata.

2013. szept. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amennyiben a visszaütésed során ő/k felhagytak a püföléssel már, de te továbbra is csépelted, akkor fordul a kocka..


De ahogy írtad, TÚLERŐ, ezesetben jogos az önvédelem!

LB15 -öst keresd ki! :)

2013. szept. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!