Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zaklatják a családomat. Mit...

Zaklatják a családomat. Mit tehetnék, ha a rendőrség egyenlőre nem indíthat eljárást?

Figyelt kérdés

Az utóbbi két hónapban rendszeresen kapunk névtelen telefonhívásokat a vonalas telefonunkra. Hiába vesszük fel, nem szólnak bele. Először csak ez aztán már rendszeresen figyelnek minket a szomszéd panelházból. (Mi családiban lakunk) A feleségem már nem bírja elviselni az állandó telefoncsörgést, én pedig azt ahogy hogy nap mint nap látom, hogy ez mennyire kikészíti. Mindketten nyugdíjasok vagyunk.


Gyanakszom valakire (férj vagyok) egy 19-20 éves ilyen huligán gyerekre. Múltkor elkaptam az utcán vele volt 9 "haverja" és elmondtam neki, hogy nem tudom mit akar a feleségemtől (mivel őt már korábban is zaklatta), de amit művel az biztosan nem normális viselkedésre utal. Erre visszaszólt (cigarettával a szájában), hogy "menj a k**va anyádba vén tata!" "haggyá' má lógva" meg ehhez hasonlókat, de persze a "haverjai" ezt mind helyeseléték. Ekkor megsértett és megpofoztam.


Másnap duzzogva becsengetett a gyerek, éppen a feleségem nyitott ajtót és elmondta, hogy mindezt (az állítólagos) 2 éves testvére csinálja. A feleségem persze nem hitt neki és megkérdezte akar-e még valamit mondani? Erre a gyerek sírva elrohant.


Nem tudjuk mitévők lehetnénk, a rendőrség nem indít eljárást ugyanis "a telefonálást a törvény nem bünteti" illetve "majd minden szomszéd leskelődik" címszó alatt.


Nem vagyok agresszív, de ez már nekünk sok. Nem akarunk háborút, csak nem értjük mit kell egy fiatal gyereknek ilyen vénemberekkel foglalkozniuk mint mi. Persze mi a szülői hozzáállás? "Az én kicsi fiam biztosan nem lehetett".


Mit tennétek?


2010. aug. 18. 16:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
- Telefonszám megváltoztatása!
2010. aug. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Lehet rossz lesz a kategória...
2010. aug. 18. 16:43
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

-Illetve még: részletes telefonlista lekérése a szolgáltatótól, ahol vissza tudjátok keresni, hogy ki milyen számon hívott benneteket. Amennyiben nem titkosította az illető (vonalas hívásora nem szokták...), akkor a szám alapján már megtudhatjátok, ki hívogat bennetek.


-Ráadásul a telefonhívások mennyisége alapján már igenis feljelentést tehettek zaklatás miatt!

2010. aug. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A t. szolgáltató azt mondja nem adhatja ki a listát a rendőrségen pedig enyhén szólva a pofámba röhögtek.
2010. aug. 18. 16:49
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
onnantól kezdve, hogy a srác azt mondta, hogy a kisöccse csinálta, azzal elismerte, hogy tud az egészről, lényegtelen, hogy ki a valódi tettes. menj át és beszélj a szüleivel, mond meg nekik, hogy ha nem állítják le a gyereküket, akkor feljelentést teszel, fogsz híváslistát kérni amin látszódni fog, hogy ők hívnak (ha valóban tőlük telefonálnak)
2010. aug. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem érdekli a szüleit. "Persze mi a szülői hozzáállás? "Az én kicsi fiam biztosan nem lehetett"."
2010. aug. 18. 16:52
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért mondta a t.szolgáltató, hogy nem adhatja ki! Én is kértem hasonló okoból ("az elmúlt hónapra hívásrészletezést kérek"), simán küldték.

Ne indokold, csak kérjed.

2010. aug. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben a rendőrségen feljelentést kívánsz tenni, akkor kötelesek az ügyedben eljárni, nincs olyan, hogy elutasít ("pofán röhög"). Légy határozott, ne magyarázkodj, csak mondd el, mit KÍVÁNSZ tenni.
2010. aug. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem nem tűnik olyan elvetemültnek a gyerek, ha volt annyi bátorság benne, hogy becsöngetett és magyarázkodott! Még ha másra fogta is a tettet. De te sem tudhatod, hogy valóságban miként történt (kétéves, nem szól bele -nem kivitelezhetetlen).


Szerintem is járj utána a t.társaságnál az elmúl hó híváslistájának, amit kötelességük -valamennyi költség felszámolásával- kiadni!

2010. aug. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ez a magyar rendőrség, de pont ezért szoktam javasolni, hogy nem kell velük vitába szállni, hanem szépen írd le az ügyedet és add postára ajánlott levélben, ennyi, és akkro kötelesek iktatni, bár jó ürüggyel még így is elutasíthatják, megtagadhatják a nyomozást (na ez ellen persze fellebbezhettek, tehát olyan eget verő nagy ökörséget elvileg nem írhatnak indoklásképpen)
2010. aug. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!