Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apasági pert hogy indíthatok?

Apasági pert hogy indíthatok?

Figyelt kérdés
Exemmel 2évet voltunk együtt . Fél idős várandós voltam,mikor lebukott, hogy nem hűséges hozzam. Nem tudtunk szépen külön válni. Hiába tervezett baba volt, nem keresett minket egyszer sem. Nem lett apai elismerő nyilatkozat sem kitöltve .. eddig vártam hogy jelentkezzen, de semmi élet jelet nem ad magáról. Nem tudom hol tartózkodik , a kisfiam pedig már 3 hónapos.. valaki világosítson már fel, mire készüljek?? Mennyi idő lesz mire lezárják az ügyet?

2021. márc. 10. 22:11
 1/3 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A területileg illetékes gyámhivatalban kell kezdeményezni. Ott minden továbbit el fognak mondani.
2021. márc. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú idő lesz. Ügyvédet kell keresned és ő mindent el fog mondani. De ezen az oldalon el is olvashatod hogy mi lesz a Kormányablaknál amit csinálni kell:

[link]

Rád az "apaság bírósági megállapítása" vonatkozik feltehetőleg, hiszen nem tudod elérni azt aki az apja a gyereknek és a bíróságnak kell ezt helyetted megtennie.

Az ügyvéd majd elmondja, hogy ezt az eljárást kell-e végigcsinálnotok vagy elég ha bizonyítékokat tudsz szerezni arra hogy együtt éltetek amikor teherbe estél.

2021. márc. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. márc. 11. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!