Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kell-e maszkot viselni közterü...

Kell-e maszkot viselni közterületen motorozás, biciklizés, rollerozás, stb. közben?

Figyelt kérdés

Mikor kell maszkot viselni az alábbi esetek közül?

- Motorozás

- Elektromos kerékpározás

- Kerékpározás közúton

- Kerékpározás kerékpárúton

- Kerékpározás járdán

- Kerékpár tolás járdán, zebrán

- Rollerezés

- Segwayezés és hasonló eszközökkel való közlekedés



2021. márc. 11. 16:39
1 2
 1/14 belapus ***** válasza:
89%
Amennyiben egyéni sporttevékenységként el tudod fogadtatni a fentieket, nem kell.
2021. márc. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem sportolásra gondoltam, hanem például boltba vagy munkába járás esetén.
2021. márc. 11. 16:51
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Sokan nem sportolás gyanánt tekernek és még sem viselik.Mi van akkor?Kisnyúl?Láttam több biciklist és motorost is és egyik sem viselte.Megjegyzem nem mintha érdekelne,csak mondom
2021. márc. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 belapus ***** válasza:
11%

"A települések belterületén, az utcán és a közterületen - az e rendelet szerinti kivétellel - mindenki köteles orvosi maszkot, munkavédelmi maszkot, illetve textil vagy más anyagból készült maszkot (a továbbiakban együtt: maszk) olyan módon viselni, hogy az az orrot és a szájat folyamatosan elfedje."

Idézet a rendeletből.Eszerint kell viselni maszkot.

A motorozás lehet érdekes, főleg akkor, ha nyitott bukósisakot használnak.Akkor kellhet.

Szerintem ( hogy a rendőrök, mit gondolnak, nem tudom ), ha közös háztartásban élők utaznak egy autóban, nem föltétlen kell.Ha viszik a szomszédot, akkor - elvileg - kell.

2021. márc. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#4: Ha így van, akkor a kabrió autóval való közlekedést is hozzávenném a listához.
2021. márc. 11. 17:19
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Senki nem foglalkozik vele.
2021. márc. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem számít, hogy ki foglalkozik vele és ki nem, hanem hogy mi a szabály pontosan. Tehát ha én útálom/ártalmasnak tartom a maszkot, de nem akarok törvényt sérteni, akkor szeretném egyértelműen tudni, hogy milyen esetekben kell viselnem.
2021. márc. 11. 17:33
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésed tipikusan ostoba.


A maszk célja hogy ne fertőzd a közvetlen környezeted.


Ragozzam tovább?

2021. márc. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8: Ne ragozd, hanem válaszolj értelmesen. A törvény ostoba, ezért ilyen a kérdés.
2021. márc. 11. 17:42
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
Bármelyik esetében felejtheted a maszkot amelyik olyan hogy meg tudod győzni róla a rendőrt hogy az sport.
2021. márc. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!