Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Motorozás miatt 120ezer ft-ra...

Motorozás miatt 120ezer ft-ra megbüntettek, idén végeztem a sulival, nem dolgozok még sajnos nem bírom kifizetni ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tavasszal történt, hogy quadoztam egy erdőbe, amikor egy legelőn elkapott az erdész rendőr volt vele és feljelentett. Nincs semmi jogosítványom, így vezetői engedély nélküli vezetés miatt megbüntettek. Egyébként az erdésznek ahhoz a legelőhöz nem is volt köze, ahol épp elkaptak, hogy ott sem lehetne motorozni mivel az magánterület, a tulajdonost nem zavarta, hogy motorozok a mi földünk is ott van a közelben. Szerintem nem jogosan büntetett meg.

Sajnos nem éltem a lehetőséggel, hogy fellebbezzek ki estem a határ időből plusz fogalmam se volt, mit és hogyan kellene.

Nem rég jött a levél, hogy 24 nap elzárás kapok ha 8 napon belül nem fizetem be.

Az lenne a kérdésem, hogy menjek be a rendőrségre személyesen vagy elég csak a levélben szereplő egy ügyintéző telefon számot felhívni és lehetséges e még részlet fizetés kb. mennyi összegenként befizetni vagy ilyenkor mi van ha nem dolgozom? Közmunkával lehetséges még ledolgoznom? Ha nem sikerül tennem semmit jönnek értem és el visznek azonnal? Nem jönnek és visznek el itthonról értékeket? Valaki világosítson fel.


2015. aug. 13. 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb az ügyintézőt hívd fel, és ha nem segít sokat akkor marad a rendőrség.


Illetve találtam egy cikket ami talán segíthet:

[link]


Szülők, barátok nem tudnak kisegíteni?

2015. aug. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Majd lesz melód és kifizeted, ha végrehajtás alá kerül az ügy, kapsz levelet és akkor meg majd fizetésedből vonják le 33 % onként, persze megnöüvekedett költségekkel.
2015. aug. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A levél a járási bíróságról jött ott hívom fel elsőnek az ügyintézőt.

Aztán megpróbálok ki találni valamit.

2015. aug. 13. 14:00
 4/13 A kérdező kommentje:
Na azt mondták, hogy ha bemegyek az államkincstárba kérnem kell egy igazolást, hogy nem dolgozom. Írnom kell egy kérvényt és kaphatok 1 hónap haladékot. Részletbe se lehet fizetni, se közmunkával ledolgozni.
2015. aug. 13. 14:44
 5/13 anonim ***** válasza:
Egy honap haladékkal sem nyersz semmit. Szerintem egy próbát megér hogy kérvényezd a büntetés elengedését.
2015. aug. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg marad, amit modntam, előbb-utóbb behajtják, max birósági végzéssel, fizetsésből való letiltással, növekedett összeggel
2015. aug. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Értékeket nem foglalnak le.

Ahogyan a bíróság is értesített, a határidőn belül befizeted, vagy átváltoztatják elzárásra, és le kell ülnöd 5000Ft/nap. Egyszer majd mennek érted hajnalban, és elővezetnek a fogdára, melynek szintén lesz anyagi költsége, mivel először fel fognak szólítani, hogy ekkor menj be.

2015. aug. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Először tárgyalás tartást kérvényezek...
2015. aug. 16. 20:34
 9/13 A kérdező kommentje:
Ha egyszer nem bírom kifizetni szüljem vagy izzadjam ki nekik?? leülném én nem arról van szó, de majd egyszer úgy adódik örökre benne lesz az erkölcsi bizonyítványba, el se tudnék helyezkedni sehova
2015. aug. 16. 20:35
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem lesz benne, szabálysértés...
2015. aug. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!