Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A közbiztonság manapság jobb,...

A közbiztonság manapság jobb, vagy pár évtizede jobb volt? Miben volt más a közrendőr jelleme, fellépése akkoriban?

Figyelt kérdés

2021. márc. 16. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mennyi nálad a pár évtized? 2? 3? Amikor robbantgattak pl. az Aranykéz utcában? Vagy a rendszerváltás után, amikor vadnyugat volt, maffiózók zsebelték be a milliókat (akkor még. Ma már milliárdokat)?

Nem mindegy, hogy a pár évtized nálad mennyi. 2? 4? 6?

2021. márc. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a kiigazítást, valójában a szocializmusra, és a rendszerváltás utáni időkre is kíváncsi vagyok. Köszi!
2021. márc. 16. 16:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem, mert ma több a c. mint régen. Ahol megjelennek ott rohamosan elkezd romlani a közbiztonság.
2021. márc. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Régen sokkal jobb volt
2021. márc. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ma szerintem rosszabb. Semmi sincs egy rendőr kezébe.


20 éve le k*rva anyáztad volna a rendőrt nem köszönted volna meg.

Szüleim meséltek betörtek anno hozzájuk. Rendőrök megfogták az elkövetőt, jól megverték úgy hogy elment a kedve a lopástól.


Ma mi történik? Megfogják, beviszik arany párnán nehogy baja legyen, picit üldögél a futott fogdán ahol enni inni kap majd kiengedik.

Később kap egy pénz bírságot amit ugyse fizet ki hanem leül szintén luxus körülmények között.

Téged sose fog senki kártalanítani.


A piti bűnözők(nem a politikai elit, korrupciós ügyek stb stbről beszélek mert ők teljesen más irányból érinthetetlenek) pontosan tudják, hogy kb semmi következménye nincs annak amit tesznek.


Nézz meg egy Busák Józsefet.

Gyrosos késsel ordibál a rendőröknek és pontosan tudja, hogy mi az a határ ahol még verheti magát mert úgyse lesz semmi következménye.

Ezt egy normális országba már több lövéssel megoldották volna.

Csak sajnos ma Magyarországon a Újpesti rendőrnőt is elítélnék gyilkosságért aki lelőtte a drogos, késes idiótát.


Vagy nézz meg a biciklis nő esetet.

Atmegy a piroson, hamis adatokat ad meg, megrugdossa a rendőröket és az emberek azonnal kamerázzák, hogy a gonosz rendőrök bántják.


Nem szeretem a példát, de megnézném Amerikába megrugdosol egy rendőrt milyen következménye lenne.

2021. márc. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, teljesen igaz!
2021. márc. 18. 16:02
 7/11 anonim ***** válasza:

5. nézzük...

- szerintem egy betörőt nem megverni, majd elengedni kell, hanem börtönbe zárni. Betörésért nem jár pénzbüntetés, hanem két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Tehát nem igaz, amit írtál.

- Nem, egyetlen országban se lövik le a rendőrök azt, aki késsel kiabál a rendőrökkel - az USAn kívül, de ott mindenkit lelőnek.

Tehát ez sem igaz.

Az emberek EGY része azt mondta, a rendőrök nem megfelelően intézkedtek. Ami igaz is, mert ha két rendőr nem képes egy nőt megbilincselni és berakni az autóba, akkor mégis mit tudnak? Mi van ha egy bűnözővel kerülnek szembe? Elszaladnak? Szánalmasak voltak. Senki se mentegette a nőt, a rendőrök szerencsétlenkedtek.

Tehát ez sem igaz.

Valamit igazat is tudsz írni?

2021. márc. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A Salgótarjáni Járásbíróság rablás bűntette, valamint lopás bűntette miatt halmazati büntetésül 2 év – végrehajtásában 5 év próbaidőre felfüggesztett – börtönbüntetésre ítélt előkészítő ülésen egy 19 éves férfit.



Egy percet se tölt börtönbe ilyen törvény sértés miatt.

Szerinted ennek van visszatartó ereje?


Egy percig se mondtam, hogy helyes elverni egy bűnözőt.

Viszont ilyen ítéletek melett semmi vissza tartó ereje nincs a törvényeknek. Régebben súlyosabb volt a következmény és ez vissza tartotta az embereket.


Én meg 17 évesen anno piáltam az utcán. Megjelent a rendőr közölte, hogy kidobjuk a piát a kukába és huzunk haza.

Megköszöntem, hogy mehetek, elnézést kértem és mentem haza.

Ma simán beugat bárki egy rendőrnek mert semmi sincs a kezükbe.


Külön reagalnék"

Az emberek EGY része azt mondta, a rendőrök nem megfelelően intézkedtek. Ami igaz is, mert ha két rendőr nem képes egy nőt megbilincselni és berakni az autóba, akkor mégis mit tudnak? "


Én nem tudom te mit láttál, a nő minden gond nélkül bilincsbe volt, a rendőrök jót akartak neki, hogyha bediktálja az adatait akkor elengedik, de még erre se volt esze, így bekelett vigyék.

El is hangzik a felvételen, hogy diktálja be az adatait és elengedik. A rendőrök ezért vártak, hogy megkönnyítsék a nő helyzetét. Hol látsz te arra utaló momentumot, hogy nem tudják megbilincselni és kocsiba rakni?

2021. márc. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

De, hogy folytassam és rá világításak.

"

A Veszprémi Járásbíróság rablás bűntette miatt is G. Józsefet két év fiatalkorúak börtönére ítélte. A törvényszék a szabadságvesztés idejét öt évi próbaidőre felfüggesztette. A fellebbviteli fórum viszont nem változtatott a másik két fiatal büntetésén, akik nem akadályozták meg a rablást. Mindkettőjük 10 hónapi szabadságvesztését két évre felfüggesztette a bíróság"


Késsel kirabolsz valakit ma Magyarországon és nem kapsz letöltendőt.


Szerintem ennek nevetséges vissza tartó ereje van, ezért lassan bármit el lehet követni.

2021. márc. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a kérdés és a te válaszod a rendőrségre vonatkozott. A rendőrség ítélte el? Egyébként meg igen, van visszatartó ereje, mert 5 éven belül ha megint elkapják, akkor nem csak már minimum 4 évet kell leülnie.

A nő bolond volt, ez nem kérdés, nem állítottam, hogy nem. A rendőrök viszont töketlenek és valóban kicsavarták a karját. Ha képzettek és profik lettek volna, meg tudták volna bilincselni anélkül is, hogy kicsavarják a karját. Látható a videón, hogy teljesn ki van csavarva a karja. Hogyan várják ezek után valakitől, aki fájdalmában kiabál, hogy együttműködjön? A videó végén bilincselik meg, miután már percek óta kicsavart karral tartják: [link]

És 5 (öt!) rendőrautónyi rendőr kellett egy kerékpáros nőhöz... Ez ám a profi rendőrség... Na de ez már más téma.

2021. márc. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!