Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezhet jelenleg a munkahel...

Kötelezhet jelenleg a munkahelyem oltásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy EÜ szolgáltató cégnél dolgozok, és általában én mászkálok ki az ügyfelekhez.


A főnök ultimátumot adott, hogy el kéne rendeznem az oltást, mert így nem igazán akar elengedni helyszínre. Ha ez nem jön össze, mást kell hogy keressenek a helyemre. Sajnos túlsúly, magas vérnyomás és kezdődő cukorbetegségem van. Főnök már rég lefocizta a háziorvosával, hogy kapjon oltást. Én a saját dokimat (sajnos nem ügyfele a cégnak) meg el sem érem, az asszisztens rámteszi a telefont. Pedig sokan visszamondták a kínait és az astrazenecát a városomban, szóval elvileg nekem is juthatna.


42/F



2021. márc. 17. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Pont neked találták ki az oltást, ilyen alapbetegségekkel.meg elég sok személlyel is érintkezel havi szinten.mondd meg neki hogy már regisztráltál,ennél többet nehéz tenni.esetleg lődörögj az oltópontok környékén, biztosan lesz olyan akit behívtak de nem megy el.aki nagyon akar oltatni az meg tudja oldani.
2021. márc. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Itt vmi hiba lehet mert ilyen alapbetegségekkel már hivniuk kellett volna.


De amúgy alapesetben nem kötelezhet hivatalosan.

2021. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:
63%
regisztráltál?
2021. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Regisztráltam, de SEMMI visszaigazoló levelet nem kaptam (amiben benne van mikor regisztráltam, milyen adatokkal, stb). Viszont 3 propaganda mailt azóta igen.
2021. márc. 17. 12:27
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező

A munkahelyed erre nem kötelezhet, mert erről az oltásról még nincsen törvényi rendelkezés.

DE a leírtak alapján nem is köteleztek rá téged, csak közölték, hogy ha nincs védőoltásod akkor te nem mehetsz helyszínre.

A kötelezés azt jelentené, hogy ha nem leszel beoltva akkor elveszted a munkádat. De te csak azt a munkát nem végezheted el amihez a cégen belül ez szükséges.

Ez ugyanaz mint a tűzoltóknál, hogy ki az aki végezhet mentést a rohamkocsival és ki az akinek meg nem lehet terepre mennie velük. Aki fel bír mászni a létrán a tizedik szintre az mehet, aki nem, az nem mehet. Az marad az irodán és végzi az egyéb feladatokat.

A TE érdeked az hogy legyél regisztrálva és kapd meg a védőoltást. Ez neked éppen úgy nem megy korábban, mint ahogy behívnak, mint ahogy nekem sem - ezzel nem tudunk mit kezdeni. Viszont addig neked is jobb ha nem te mész ki terepre az ügyfelekhez hanem más.

beszéld meg a főnököddel amit előttem is mondtak, hogy regisztráltál és amíg meg nem kapod a védőoltást majd UTÁNA ki nem alakul a védettséged, ADDIG ha gondolja küldjön mást. Vagy intézze el neked ő hogy legyél hamarabb beoltva. Ha neki sikerül, az neked csak haszon lenne.

2021. márc. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%
Kotelezhet, igen. En amerikaban kaptam melot: szóltak hogy utazss elott kaojam meg a masodik dozist 3 hettel korabban vagy karanten lesz.
2021. márc. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 Igazad van, de ez nem kötelezés. Van választási lehetőséged, hogy ha nem akarod akkor ott van helyette a karantén. A kérdező szempontjából úgy lenne kötelező, ha csak akkor kaphatnád meg az állást ha be lennél oltva.
2021. márc. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 az amerikai cég. Ott teljesen mások a jogviszonyok.
2021. márc. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha eü cégnél dolgozol, akkor az alapján előre kellett volna venniük a listában.
2021. márc. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ha regisztráltál, akkor "elrendezted". Annál többet nem tudsz tenni, mint várod a sorodat.
2021. márc. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!