Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megkaptam a védettségi igazolá...

Megkaptam a védettségi igazolást, akkor most már 20 óra után is kint lehetek?

Figyelt kérdés

Szóval: unokatesómat már oltották (Én átestem igazoltan a fertőzésen), neki is megvan.

A munkahelyén mondták, hogy ő már kint lehet munkáltató igazolás nélkül is 20 óra után, ugyanis: ezek járványvédelmi intézkedések, és aki már igazoltan védett, az már nem alanya az intézkedésnek. Pénteken megállították 22 órakor, és nem tudott belekötni a rendőr az igazolásba, ő is úgy gondolta, hogy aki védett az ellen felesleges intézkednie.

Vajon ez már országosan bevett ügymenet? Mert sehol semmit sem találtam erről.



2021. márc. 19. 08:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem maradhatsz kint 8 után. A védettségi plasztikkártya egyelőre semmi extra jogot nem biztosít.


A rendőr hülye volt, hibázott. Bár szerintem kamu a történet.

2021. márc. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy te védett vagy, nem jelenti azt, hogy nem fertőzhetsz meg másokat.
2021. márc. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

nem kamu. És ezt már más is mondta, hogy "mostantól szabad vagy".


ezért tettem fel itt a kérdést.

2021. márc. 19. 08:30
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

Nem lehetsz kint 8 után. A kormány még nem döntött erről. És valszeg nem is fog. Senkit nem lehet hátrányosan megkülömböztetni csak mert nincs beoltva.

A rendőr pedig szimplán csak tapasztalatlan volt. Ennyi.

2021. márc. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. márc. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%

Nincs olyan hogy mostantól szabad vagy. Ezt a sarki kisközértben mondták?!😂 És azt sem hiszem el, hogy van olyan hülye rendőr aki ezzel nincs tisztában, mivel napi szintű eligazítás van erről hogy változott-e valami.

Tehát: kamu.

2021. márc. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%

Alapból nem, viszont mégiscsak jogi érvényű igazolásod van arról, hogy nem fertőződsz és fertőzhetsz (hagyjuk azt, hogy egy ideig de, fertőzhetsz, de itt jogilag nincs definiálva) szóval nem egyértelmű a dolog.


a Vezér reggel azt mondta, hogy nemsokára döntenek arról, hogy milyen extra jogok járnak. De mivel Gulyás (aki a miniszterelnökséget vezeti) már megpendítette, hogy semmi értelme annak, hogy a védettekre vonatkozzon a kijárási tilalom, szerintem ez az útmutatás.

2021. márc. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

Amúgy meg, tanuljátok meg, mit kell mondani a rendőrnek, ha megállít:

- Elesett az idős anyám, és csak én tudok bemenni

- Szól a riasztó a hétvégi házban

- Gyógyszertárba megyek/jövök (vágj szenvedős pofát hozzá, jövök estére egy doboz algopyrin pl)

stb.


És mivel a legtöbb rendőrnek már elege van, el is fognak engedni.

2021. márc. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"aki már igazoltan védett, az már nem alanya az intézkedésnek"


De.

2021. márc. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen jogosan vetődik fel a kérdés, hogy a védetteket miért is kéne megbüntetni kijárási tilalom alatt arra hivatkozva, hogy rontja a járványügyi védekezés hatékonyságát. De ugyanúgy jogosan vetődik fel a kérdés, hogy miért kell azt megbüntetni, aki mondjuk egy kihalt városrészben sétál, vagy éppen valamilyen ügyintézésből megy haza 8 után. Miközben ugye az érinthetetlen, aki egy munkáltatói sajtpapírt fel tud mutatni, vagy éppen egy kutyával van kint. Az is felvetődik, hogy egyáltalán a 8 órás tilalomnak van-e bármi értelme, vagy csak nagyot akartak mondani novemberben, és most már nem lehet kitáncolni belőle, mert az emberek úgy értelmeznék, hogy ez egy lazítás és jobb a helyzet.


Én egyébként nem értek egyet semmilyen plusz jogokkal, ami az oltottaknak járna. Legfőképpen azért, mert a vakcina beadása még mindig nem úgy megy, hogy én kérem, és jövő héten kapok, hanem majd egyszer valamikor kapok, ha pl. fiatal, alapbetegség nélküli állampolgár vagyok. Másrészt pedig ha már tényleg széles körben elérhető a vakcina, akkor maguk a korlátozások vesztik értelmüket, akkor meg mi legyen a plusz jog?


Egyetlen helyzetet tudok elképzelni, amikor a vakcinakártya valamire jó lehet: ahol most teszteket kérnek, annak a kiváltására. Viszont véleményem szerint túl sok helyen erőltetik a (saját költségű) tesztelést már most is, pl. EU-n belüli utazáshoz teljesen értelmetlen, nem kéne úgy csinálni, mintha valami kontinens lennénk, amit hermetikusan le lehet zárni.

2021. márc. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!