Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közúti igazoltatásnál kötelezh...

Közúti igazoltatásnál kötelezhet-e rendőr a saját autómban maszkviselésre?

Figyelt kérdés

Tudtommal a kresz nem írja elő, hogy maszkot is tartsak az autómban, mint kötelező tartozék. Ebből kifolyólag maszkot sem vagyok hajlandó viselni, illetve a kocsimban tartani, mivel a saját kocsim magánterület.

Van-e valamilyen rendelet, ami kimondja, hogy maszkot kell tartani magamnál az autóban, vagy, hogy igazoltatásnál fel kell vennem(úgy, hogy ki sem szállok)?



#Kamucovid
2021. márc. 20. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen. Autóban nem kell maszkot hordani.
2021. márc. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Hát ha az autódból azonnal teleportálni is tudod magad a lakásodba akkor nyilván nem.A jelenlegi szabályok szerint viszont ha kiteszed a lábad a járdára(közterületre) akkor onnantól kezdve kell használnod a maszkot.Szóval igen, nyilván van az autódban, kell legyen maszk, különben nem tudnál bemenni a boltba,benzinkúthoz,gyógyszertárba,munkahelyre..stb..stb..

Az egy dolog, hogy konkrétan az autóban nem kell hogy a szád előtt legyen.

2021. márc. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Na még csak az kéne, meg otthon is kötelezővé tenni. Így is vannak akik az üres autóban is hordják 😃
2021. márc. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Általában a garázsban szállok az autóba, mivel az autóm nem varázsolja magát a ház elé és a munkahelyen szállok ki. Maszkot meg a munkahelyen tartom a szekrényben.
2021. márc. 20. 15:15
 5/11 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm mondta, hogy megállították a zsernyákok, lehúzta az ablakot és rendőr mondta, hogy az igazoltatás végéig vegye fel. Hát én föl nem venném a saját kocsimban, az biztos.
2021. márc. 20. 15:18
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Engem csütörtök este a piros mellényes NAV-osok állítottak meg és az, akinek a papírjaimat adtam, azon nem volt maszk, még a fülén sem... És rajtam sem, aki az ablakon kiadtam a cuccot.
2021. márc. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Látok apukát nap, mint nap, aki kisgyerekeivel maszkban sétálgat a kihalt, faluszéli utcában. Tudom, hogy papíron kötelező, de ugye azt senki nem gondolja komolyan, hogy egy napos szombati délután kisváros kihalt utcái jön a gonosz rendőr bácsi és adja az 50ezres csekket, mert nincs maszk. :D ugyanezt a férfi ugyanúgy az üres kocsijában is hordja. Valószínűleg hipohonder.
2021. márc. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Szegény gyerekek is ilyenek lesznek felnőttkorukban.
2021. márc. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%

A kocsid nem magánterület, hanem magántulajdon, ami közterületen van. Ha benne ülsz, akkor a legtöbb jogszabály pont úgy érvényes rád, mint ha mellett állsz. Pl. a KKVE-rendelet értelmében otthon nyugodtan tarthatsz a kezedben egy tok nélküli kardot, de ha ezt egy köztéri padon vagy egy kocsiban ülve teszed, akkor már elkaphatnak, és Borsodban elég sok cigányt tényleg el is kapnak ilyesmi miatt, hogy késeket, kardokat, meg ütőszerszámokat találnak a kocsijukban. Nem a kezükben, hanem a kocsijukban. És ez, ugye, csak közterületen illegális, tehát otthon tarthatnák a kocsijukban.

Mindegy, az eddigieket csak pontosítás végett írtam, a lényeg az, hogy az Operatív Törzs - jogszabállyal meg nem támogatott - novemberi állásfoglalása óta autóban nem kötelező maszkot viselni. (Kivéve egyes településeken ill. kerületekben, a helyi polgármester döntése értelmében.)

[link]

Vagyis, ugyanaz a helyzet a maszkkal lakott területen, mint a sárga mellénnyel éjszaka lakott területen kívül: mellénynek se kötelező az autóban lenni, de ha sötétedés után van egy defekted, és mellény nélkül cseréled a kereket, már kezedben érezheted a csekket. Ugyanígy, maszkot se kell a kocsiban tartani, csak ha ki kell szállnod, akkor nem hivatkozhatsz arra, hogy nincs nálad.

2021. márc. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi ma egy igazoltatás? 5 perc?

Legyen 10 perc.

Megkér a rendőr, hogy vedd fel a maszkot. Te pedig felveszed. Ez miért fáj neked?

Lehet ő aggódik a vírus miatt, van olyan a családjába akinek nem akarja haza vinni, stb stb.

Miért fáj az neked, ha egy másik embernek jót tehetsz?

De nézzük másik oldalról.

Megkér a rendőr vedd fel a maszkod arra az 5 percre.


Te mondod, hogy persze már veszed is.

A rendőr pozitívan fog ezek után hozzád állni mert te is könnyíted, javítod az ő munkáját.


Vagy elkezdesz okoskodni, hogy hát te biztos, hogy nem veszed fel arra az 5 percre a maszkot.

Ezek után a rendőr ugyan így fog hozzád állni. Megéri?

Ha neked semmilyen hátrányt nem okoz, miért nem csinálod amit kér?

Hányszor állítanak meg 1 hónapba?

Ha sűrűn is max 5 alkalommal?

Azt az időt nem kibirod maszkba? Tényleg megéri konfliktust okozni?


A autód magánterület.. Szerinted kiállsz a közútra a kocsiddal és azt csinálsz benne amit akarsz? Nagy tévedésbe vagy.

2021. márc. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!