Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a játszótéren maszk nélkül...

Ha a játszótéren maszk nélkül ricsajkodik egy tucat gyerek mindennap (szüleik jelenlétében), akkor rájuk hívhatom a rendőrséget, hogy büntessék meg?

Figyelt kérdés
Tudtommal már múlt hét óta kötelező minden közterületen a maszkviselés ezek a kölykök mégis mindennap 10-20-an sz**nak bele és a szülők ehhez még asszisztálnak is (természetesen ők se hordanak maszkot). Arra gondoltam, hogy bejelentem a rendőrségen hátha rájuk néznének, mert akkor így lóf*x értelme vannak ennek a rendeletnek ha ennyire sz**nak bele az emberek. Igazi gócpontok tudnak így kialakulni főleg, hogy elsődleges vírushordozók a gyerekek, nem értem miért nem foglalkozik ezzel a rendőrség. Igaz ritkán járnak erre, mert gazdag környék (Debrecen) és vszeg ők is sz**nának bele a gazdag apukák fenyítésére, de akkor se normális dolog ez.

2021. márc. 21. 13:07
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
36%

#40 Sem te, sem a 34-es nem jártatok kórházban születésetek óta, hacsak nem voltatok betegek. A valóságban most is szinte kizárólag öregek halnak meg "koronavírusban", és a többségüknek olyan betegségei voltak mellette, hogy valószínűleg inkább azok okozták a halálát.

[link]

2021. márc. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
93%

#43 Azért ezen a kommenten jót nevetnék, ha nem sírnivaló lenne a helyzet.

Azt azért érted, hogy a kormány a kommunikációjával nem kizárólag egészségügyi, hanem gazdasági, társadalmi, pszichológiai szempontokat is figyelembe vesz, ezért amit a gov pont hu-n olvasol, az nem ugyanaz, mint amit az egészségügyes lát élőben?

Igyekeztem finoman, és óvatosan fogalmazni, értelmezd legjobb tudásod szerint!

2021. márc. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
0%
Megnézted egyáltalán, amit linkeltem? Ezek a száraz tények, minden magyarázat vagy kommunikációs fogás nélkül. Persze tudom, titeket vírusrettegőket a tények nem érdekelnek :)
2021. márc. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
34%

#45 Ismerem az oltalt. Meg azt is, amit a saját szememmel látok, és napi szinten küzdünk vele. A kettő finoman szólva nem egyezik.

Vírusrettegő? Én már másfél hónapja megkaptam a második oltásomat is, nem sok mindentől kell tartanom.

Ha szeretnéd testközelből megnézni a valóságot, most épp olyan önkenteseket (civileket) toboroznak covid osztályra kisegítőnek, akik vagy oltottak, vagy átestek nem rég, vagy nem "rettegnek" a fertőződéstől. Nosza, hajrá!

Lefogadom, hogy erre kitérő választ fogsz adni érintve az adó, a "mit képzelsz", és a "minek, vírus sem létezik" témákat. Annyi vér már nincs a pucádban, hogy bemenj, es segíts az összeomló egészségügynek, csak a monitorod mögül dumálsz. Ugye!

2021. márc. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudsz mást, mint a betanított hazugságokat és kliséket ismételgetni. Még jó, hogy vagyunk páran, akik inkább a tényeknek hiszünk :)
2021. márc. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
34%

#47 Ohhh... Igen...

Szóval akkor jelentkezel önkentesnek, hogy majd jó alaposan leleplezhesd a kórházakat?

Jaaaa, azt már nem!

Szánalmas...

2021. márc. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
100%
48-as! Én gondoltam rá, hogy mennék segíteni covid osztályra. Tegnap beszéltem egy ott dolgozóval, ahogy ő elmondta, azt szűrtem le, hogy jelentkezni kell, betanítanak és menni kell gondolom valami beosztás szerint. Ezzel az a baj, hogy én egyébként dolgozom, nem tudok akármikor bemenni a kórházba. Megmondom őszintén, hogy amitől még megijedtem az az, hogy kb olyan feladatokat bíznak ezekre az önkéntesekre, hogy pelenka, meg ágynemű csere. Tudom, hogy az ápolók minden nap ezt csinálják, minden elismerésem az övék, én azért félek tőle.
2021. márc. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
78%

#47 [link]


Betegek etetése, itatása, apró segítségnyújtás (odaadni neki a telefont, szemüveget), beszélgetni, bíztatni, kórtermet felmosni. Betegmozgatás, betegirányítás, oltóponton segédkezés, karanténosok élelmiszer ellátása. A pelenkázást nagyon kevés beteg igenyli, es te mondhatod azt, hogy azt nem szeretnéd csinálni, bár nem nagy ügy az egész. Most nagy szükség van az önkéntesekre!

2021. márc. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
82%
48-as! Köszönöm, még a helyszín is jó.
2021. márc. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
61%
Nem ke önkéntes, az ápoló,orvos dolga a beteggel foglalkozni.
2021. márc. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!