Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a játszótéren maszk nélkül...

Ha a játszótéren maszk nélkül ricsajkodik egy tucat gyerek mindennap (szüleik jelenlétében), akkor rájuk hívhatom a rendőrséget, hogy büntessék meg?

Figyelt kérdés
Tudtommal már múlt hét óta kötelező minden közterületen a maszkviselés ezek a kölykök mégis mindennap 10-20-an sz**nak bele és a szülők ehhez még asszisztálnak is (természetesen ők se hordanak maszkot). Arra gondoltam, hogy bejelentem a rendőrségen hátha rájuk néznének, mert akkor így lóf*x értelme vannak ennek a rendeletnek ha ennyire sz**nak bele az emberek. Igazi gócpontok tudnak így kialakulni főleg, hogy elsődleges vírushordozók a gyerekek, nem értem miért nem foglalkozik ezzel a rendőrség. Igaz ritkán járnak erre, mert gazdag környék (Debrecen) és vszeg ők is sz**nának bele a gazdag apukák fenyítésére, de akkor se normális dolog ez.

2021. márc. 21. 13:07
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
34%

#50 Néhány kórházban már trage-olnak. Ez azt jelenti, hogy az SBO trage eldönti, ki kaphat kezelés, és ... ki nem. Mert nincs elég ápoló, aki működtesse a lélegeztetőt, oxit. A szakápolók helyét, akik a fentieket el tudják végezni - kellene helyettesíteni, mert jelenleg mondjuk belgyógyászaton vannak, és azokat a feladatokat egy laikus is el tudja végezni.

Azért gondolkozz el az első mondatomon. Nem akarja ezt senki! Ki akarna ilyen döntést meghozni? Kegyetlen, de szükséges döntés, ha nincs elég ember, aki az ápolásban részt tudna venni. Ha mindenkit felvennének osztályra, akkor már azért halnának meg az emberek, mert így iy egy ápolóra 15-20 beteg jut, ami normál esetben betegenként 2 ápoló szokott lenni az intenzíven. Katasztrofális a helyzet, ne legyél arrogáns!

2021. márc. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
4%
Nem izgat, akik meghalnak azok az átlagéletkor felettiek amúgy is, nincs itt semmi érdekes.
2021. márc. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
82%

Eddig is volt triage, sajnos most valóban annyi a beteg, hogy a nem túl súlyos állapotban lévőket haza kell küldeni, a súlyosakat pedig ha nincs hely, máshová szállíttatni. A sógorom is emiatt került Pestre.

A segítség pedig jól jönne minden téren, mondom ezt úgy, hogy én adminisztrátor vagyok. Helyettem is szaldgálhatna valaki a papírokkal, diktálhatná a betegadatokat a telefonba egyszerűbb vizsgálatok kérésekor, tölthetné a biankókat... mert az orvosok a receptek írását, zárók írásának nagy részét, laborok, képalkotók feladását és még sok mindent rám bíztak mert nekik a betegágy mellett van dolguk, de a saját dolgom is el kell végeznem alattam pedig már nincs senki, akire rá tudjam tolni a munkát, így szünet nélkül túlórázok ingyen... :/

2021. márc. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
27%
#52 Borzasztóan nagy tévedésben vagy! Az idősek átoltottsága már 70% körüli, így aki kórházba kerül, az most 30-50 éves, de nem ritka a 20 éves beteg sem.
2021. márc. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
14%
#54 Nem igaz, mert pont az oltottakkal vannak tele a kórházak.
2021. márc. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
37%

Persze, hiszen az egészségügyi dolgozók be vannak oltva és ők ott vannak. :D


Meg féreg van a maszkban nem?

2021. márc. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
67%

[link]

Falus András elég nagy szaktekintély a témában, és baromira nem kormánypárti.

Ezt mondja:

"Az immunológus ijesztőnek nevezte a poszt-Covid szindrómát, amely „sajnos ma még ismeretlen dolgokat produkál. Egy intenzíves barátom mesélte, hogy most órák alatt halnak meg huszonéves fiatalok, akik fél éve nagyon enyhe tünetekkel átestek a betegségen”."

Ezt az információt én is alá tudom támasztani sajnos. Nem egy, vagy két eset van, amikor fiatal (20-30 éves), sportos, nem krónikus beteg ember előzőleg nagyon enyhe tünetekkel, vagy tünetmentesen kontaktként tesztelve lazán, pár nap alatt túlesett a fertőzésen, és per pillanat is negatív mind a vírusra, és ellenanyagra is(! Mitől lenne ellenanyaga?), mégis kétoldali tüdőgyulladása van, és az intenzíven van oxigént kap, vagy éppen lélegeztetőn van. Akinek nem egyértelmű, annak írom, hogy oltatlan, tehát az oltás nem okozhatja az állapotát, de újabb fertőzés sem, legalábbis nem a PCR/gyorsteszt által kimutatott verziók.

Akkor ebben az esetben mi a válasz?

Még egyszer:

- oltatlan

- alapbetegség nélküli

- fiatal

- sportos

- egészséges

és mégis ITO-n van. Elkeserítő látni...

Az egy dolog, hogy az egészségügyesek névvel, arccal semmilyen adatot nem oszthatnak meg, majd ha kipukkad a lufi, akkor megírhatja a sajtó is, addig kuss van elvileg, de azért ezeken a dolgokon érdemes lenne picit elmélkedni...

2021. márc. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk is több hasonló eset volt. Negatív teszttel, tünetmentes covidot követően az ITO-ra kerülnek, saját lábon bejött egy 40-es nő és pár órán belül halott volt.


Persze a férgesmaszkos idióták szerint le vagyok fizetve és hazudok, szerintük ez a maszktól, 5G-től van, vagy mi végezzük ki őket.

2021. márc. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
64%
Lehet féreg(bár szerintem baktérium tenyészet inkább)a maszkban ha nem mosod.
2021. márc. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
74%

Néhány hü.lye még büszke is rá, hogy a tavalyi maszkban van.

A férjeméknél is bevezették a napi maszkosztást, tavaly kaptak mosható cégeset, volt aki soha nem mosta ki. Ők gatyát se cserélnek?

2021. márc. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!