Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor dönt a végleges óraátáll...

Mikor dönt a végleges óraátállításról a Kormány? Egy hetük se maradt eldönteni...

Figyelt kérdés

2021. márc. 21. 14:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
42%
Marad minden a regiben
2021. márc. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
2021. márc. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Amit #2 belinkelt az egyértelmű, most lesz óraállítás.

Ha ősszel nem lesz visszaállítás a télire, akkor mondhatjuk ki hoyg eldőlt a kérdés, ha megint váltanak, akkor majd 2021 tavaszáig várunk.

2021. márc. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszi. Egyébként elírtad a végén, gondolom,se semmi baj. :) (Tehát 2022.tavaszán eldől, hogy felhagynak-e evvel. Nem most.)
2021. márc. 21. 14:56
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
#4 Igaz, elírtam. Telik az idő. :)
2021. márc. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
49%
Majd amikor Orbán brüsszeli főnökei úgy döntenek!
2021. márc. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
58%

2

Jellemző:

"különböző kutatások szerint a nyári időt választó magyarok vannak többségben. Mert akkor tovább lesz világos."

Csak arra nem gondolnak szegénykék, hogy akkor meg tovább lesz sötét is... Decemberben például csak fél 9-kor fog kelni a nap. Miközben sok helyen már 6-tól dolgoznak, egyes szakmákban szabadban. Ezeknek rohadt nagy buli lenne, ha egy órával később virradna, tehát csak 10 óra tájban lenne normális világos idő.

A vírussal takaróznak, de egy óraátállítás nem jelent különösebb bonyodalmakat. Arról van szó, hogy a nép egy része egész biztosan elpártolna a kormányoktól, akármelyik variációt választanák is.

A közvéleménykutatások ugyanis csak azt kérdezték anno, hogy maradjon-e az állítás, vagy se. Így azok is az eltörlésre szavaztak, akik jobban szeretik az állításos megoldást a folyamatos nyárinál, meg azok is, akik jobban szeretik az állítást a folyamatos télinél.

Ha két kérdést tesznek fel mindenkinek, hogy 1. inkább nyári legyen, vagy inkább állítás, valamint 2. inkább téli legyen vagy inkább állítás, akkor mindkét kérdésnél magasan az állítás győzött volna, mert aki a nyárit szereti, azok többsége inkább választja az állítást, mint a folyamatos télit, hogy legalább fél évig jó legyen neki, és fordítva.

Én is állítás-párti vagyok, mert ameddig jó idő van, addig ki lehet menni a szabadba munka után, mert világos van. Aztán ha bejön a hideg, akkor pedig munka után már úgyse lesz érdemes kimenni, viszont a szabadnapokon délelőtt egy órával hamarabb kell a nap, hamarabb lehet elindulni. Amikor bent vagyok, és sötét van, akkor meg felkapcsolom a villanyt, ennyi.

2021. márc. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
43%

#7 De, gondoltunk arra is hogy tovább lesz sötét.

Csak az életünk alapvetően megváltozott már ahhoz képest amit 50 évvel ezelőtt éltünk.

Ma már nem 6-kor kezdődik a legtöbb munka, nem hajnalban kell menni dolgozni, meg iskolába, hanem pont ellenkezőleg, éppen azt szeretnék, hogy a munkahelyeken is 9-kor legyen kezdés és a középiskolákban is akkor szeretnék ha kezdődne a tanítás, mert a fiataloknak az sokkal kedvezőbb lenne és nem is a csúcsforgalomban kellene utazniuk.

Az, ha télen 1-2 hétig sötét van még reggel amikor menni kell dolgozni vagy az iskolába, az nem nagy gond, a legtöbb ember amúgy is sötétben indul el télen még a téli időszámítás szerint is. Viszont most ebben a pár hétben a végén is sötétben kell hazamenni, mert 4-kor már kezd sötétedni. A nyári időszámítás szerint ez eltolódna 5 órára.

Inkább abba a praktikus okba gondolj bele, hogy az utóbbi években nyáron reggel mikor kezdett már túl meleg lenni a szellőztetéshez! Ha júniusban reggel az iskolában a takarítók körbejártak és kinyitották az ablakot, a 8 órai kezdéskor már mindent zárni kellett a meleg miatt - és néha már májusban is. Most a téli időszámítás rögzítésével ez eltolódna és már 7 órakor lenne ilyen meleg. A munkanapunk nagyobbik része melegben történne.

Nem is a sötét-világos kérdése ez ma már, hanem a meleg kérdése nyáron.

2021. márc. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én ezen sokat gondolkodtam, valahogy én úgy látom, hogy a nyári korábbi sötétedés és/vagy a téli késői világosodás sokkal több hátránnyal járna, mint évente 2x átállítani az órát, engem személy szerint egyáltalán nem befolyásol (főleg az őszi), mentálisan biztos rosszabb lenne nekem például a nyári korábbi sötétedés, mint ez a kétszeri óraátállítás évente. Főleg, hogy itthon az időzőna peremén vagyunk..
2021. márc. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%

8

Azért nem mindenki tanár vagy tanuló.

A termelő munkahelyek túlnyomó többségében, meg a közlekedés és szolgáltatóipar egy részében most is a 6 órai (vagy korábbi) kezdés a legáltalánosabb. Mivel vidéken az emberek többségének van valami második pénzkereseti módja is, vagy maszekolni járnak, vagy legrosszabb esetben egy nagy kertet művelnek. És ebben az esetben kell a szabadidő. Mi pl. 6.30-kor kezdünk, de állandó téma, hogy nekünk is 6-kor kellene kezdeni, mint a többi részlegnek. Csak 6-ra nincsenek vonatok.

Nyáron 35 fokban teljesen mindegy, mikor kezdünk, mert ha a falak átmelegedtek, főleg ha déli oldalon vagyunk, onnantól már kínszenvedés becsukott ablaknál tölteni a napot, mert melegebb lesz a konzervdobozban, mint kint. Plusz a légmozgás is hasznos a meleg elviselése szempontjából.

2021. márc. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!