Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülők behajthatják rajtam a...

Szülők behajthatják rajtam a felnevelésem költségét?

Figyelt kérdés

Kamatos kamattal kiszámolták, hogy mennyit költöttek rám.

Kaja, ruha, fűtés, egy kicsit nagyobb ház és minden amit az elmúlt 20 évben miattam fizettek és most több milliót szeretnének kártérítésként.


2021. márc. 25. 00:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%
ha ez nam kamu itt az ideje lelépned
2021. márc. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%
Viccnek jó. Költözés, tel.szám csere és többet nem beszélni velük
2021. márc. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Te hány éves vagy, hogy elhiszel ekkora baromságot? 😂
2021. márc. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%
Olyan van a magyar jogrendben, hogy "tartási kötelezettség". Tehát ha nem lenne jövedelmük, el kell tartanod őket. De ez nem a rád költött összeg függvénye - csak annyiban, hogy ha méltatlanná váltak a tartásra - pl. anno elitták még a családi pótlékot is - akkor bíróság mentesíthet a tartási kötelezettség alól.
2021. márc. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Pont úgy jött elő a téma, hogy elköltöztem és lezárásképpen benyújtották a számlát.


Szülőtartási törvényre is hivatkoztak, hogy azt még ezen felül kéne fizetnem havonta de amennyire utána tudtam járni arra csak akkor kötelezhetnek ha egyikük meghal mert elsődlegesen az élettársnak van eltartási kötelezettsége.

2021. márc. 25. 00:44
 6/29 anonim ***** válasza:
96%
Tartásit csak akkor kell fizetned ha a saját és gyerekeid eltartását nem veszélyezteti, és a szülő munkaképtelen és nem érdemtelen. Azt a számlát megőrizném azért, pernél meg bemutatnám.
2021. márc. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%

A 18 éve korodig rád költött összeget jogosan nem követelhetik tőled, hiszen azt szülői kötelezettségüknél fogva költötték rád. A nagykorúságod betöltése után rád költött összeget pedig csak akkor, ha azt valamilyen szerződés keretében adták.

A kötelező szülőtartási kötelezettség akkor áll fenn, ha a szülő önhibáján kívül nem képes magát eltartani.

[link]

Hogyan jutottatok el idáig?

2021. márc. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
75%
#7-es vagyok, még annyit írnék, hogy ez nagyon szomorú helyzet, meg kéne próbálkoznotok esetleg mediációval.
2021. márc. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
72%
Egy mára menő amerikai vállalkozóval anno ugyanezt megcsinálták. Amint "visszatörlesztette", amit a szülei ráköltöttek, többet rájuk nem nyitotta az ajtót. Egy beszélgetős műsorban hallottam talán.
2021. márc. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
95%
dehogyis kell fizetned. ő szült téged a saját örömére, nem te kérted. ha meg már világra hozott , kötelessége volt eltartani.ne foglalkozz vele, kezdj élni!
2021. márc. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!