Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülők behajthatják rajtam a...

Szülők behajthatják rajtam a felnevelésem költségét?

Figyelt kérdés

Kamatos kamattal kiszámolták, hogy mennyit költöttek rám.

Kaja, ruha, fűtés, egy kicsit nagyobb ház és minden amit az elmúlt 20 évben miattam fizettek és most több milliót szeretnének kártérítésként.


2021. márc. 25. 00:13
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
79%

Röviden: ha kiderülne, hogy nem is az ő gyerekük vagy, akkor sem lehetne visszakövetelni semmit. A hatályos Ptk. szerint is az életfenntartás céljára adott és arra felhasznált juttatást jogalap nélküli gazdagodás jogcímén visszakövetelni nem lehet.

Sőt, ha az anyagi hátterük engedi, akkor még 18 év utáni tanulmányaidat is támogatniuk kellene.


Elmagyaráznám nekik, hogy a jogi tudásuk ijesztően hiányos és téves, valamint szembesíteném őket, hogy szülőként megbuktak, és többet nem tenném be a lábam hozzájuk.

2021. márc. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
79%
Pedig tényleg kíváncsi vagyok, mennyit kérhetnek el egy felnevelésért. Mi az a pénz, amiért egy szülőpár ilyen ocsmány módon elárulja a saját gyerekét. Kvázi eladják, mert ezek után biztos soha többé nem állnék velük szóba.
2021. márc. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 qkker1 ***** válasza:
53%
Kíváncsi lennék rá, feltéve, hogy nem kamu a kérdés, hogy mi vezetett idáig?!
2021. márc. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Sosem volt jó a kapcsolatunk.

Részben azért mert nem az általuk kijelölt utat választottam. Más területen dolgozom és gyereket sem szeretnék. Nem keresem hülyére magam de stabil a munkahelyem és félre is tudok tenni.


Van egy erős gyanúm, hogy már születésem előtt is ez volt a tervük mert amikor először szóba került, hogy nem szeretnék gyerekeket az volt az egyik érvük, hogy mindenkinek gyereket kell vállalnia különben nem lesz aki nyugdíjas korában eltartja.


Egy kisebb panellakás árát szeretnék.

2021. márc. 25. 09:33
 25/29 anonim ***** válasza:
77%

Úristen.... Nagyon sajnálom.


És mit fogsz most tenni?

2021. márc. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
91%
én teljesen megszakítanám a kapcsolatot és tovább lépnék.
2021. márc. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Egyelőre még gondolkozom mitévő legyek.

Fizetni biztosan nem tudok mert ha lenne ennyi pénzem nem albérletben laknék.

Először azt próbálom kideríteni, hogy van-e jogalapjuk.

2021. márc. 25. 14:13
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Ne pocsékold az idődet ezzel. A szülő köteles a gyerekéről köteles gondoskodni, ez ordítóan magától értetődő! Te most félsz tőlük?
2021. márc. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

" Először azt próbálom kideríteni, hogy van-e jogalapjuk."


Nincs. Bármelyik ügyvédet megkérdezed, majdnem nevetni fog ezen a sületlenségen.

2021. márc. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!