Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális-e megtagadni egy...

Legális-e megtagadni egy gyerek fogászati ellátását, mert bevallottam, hogy 3 hete átestünk a covidon?

Figyelt kérdés

Az egész családon átment, 3 hete járt le a karantén. A gyerekemnek begyulladt a 3. bal hátsó foga, elmentünk a közeli fogászatra. Rögtön azzal kezdték, hogy az elmúlt hónapban voltunk-e covidossal kontaktban. Bevallottam, hogy mi volt. Elzavartak bennünket, ordenáré hangvétellel, hogy "Migéis mi a jó fenét képzelünk magunkról?!"


Kerestünk egy másik fogászatot, ott szóba sem került a covid. Sajnos gyökérkezelni kellett a fogát, már napok óta szenvedett :(


Megtehetik ezt? És ebben a hangnemben?



2021. márc. 25. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Szóval ha jól értelmezem 3 hete meggyógyultatok. Tehát nem csak hogy nem fertőztök, de még védettek is vagytok. Komolyan mondom nevetséges már ami itt zajlik... Szerintem is jobban teszitek ha értelmesebb fogorvos után néztek. Vicc az egész... Ha egyszer covidos voltam, hiába gyógyultam ki, egész életemben diszkriminálva leszek miatta? Pont egy orvostól várnám hogy ennél több esze legyen.
2021. márc. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy nagyon örülnék ha nem lenne legális az ilyesmi és még el is tiltanák a praxistól az említett fogorvost. Ha balesetet szenvedek, leszakad a karom, akkor nem látnak el a sürgősségin ha covidos vagyok, vagy mi van? A covidon kívül már más egészségi probléma nem is létezik? Nem is vicc, inkább szánalom...
2021. márc. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos hasonlót én is tapasztaltam.


Egyik rokonom múltkorában halt meg hasonló dolog miatt. Felhívta az orvosát, hogy nem jól éri magát, szúr a mellkasa és a vérnyomása is ingadozik.

Erre a háziorvosa rácsapta a telefont, hogy végeztessen koronavírus tesztet mert biztosan csak az lesz probléma.


Még aznap este meghalt szívinfarktusba.


Tovább nem is kommentelném...

2021. márc. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
3-as, jaja, és a háziorvost hívja szívinfarktussal, nem a mentőket. Már bocs, de "minekmentoda".
2021. márc. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
#2 Nekem egy 20 éves ismerősöm halt meg hasonló módon. Felhívta a háziorvosát, hogy szúr a tüdeje. Az orvos látatlanban azt mondta hogy covid, maradjon otthon két hétig, majd elmúlik. Egy héten belül meghalt tüdőembóliában, semmi köze nem volt a covidhoz. Lassan kezd már több áldozata lenni a covidból generált hisztinek és annak hogy az egészségügy úgy tesz, mintha covidon kívül más betegség nem is létezne, mint magának a vírusnak.
2021. márc. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%
De ha szarul vannak miért nem mentőt hívnak??? Elárulnátok?
2021. márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

#4 A szívinfarktust megelőzhetik enyhe figyelmeztető tünetek. Az nem feltétlenül úgy működik, hogy azonnal bekövetkezik.

A szív folyamatosan hal el amely általában lassabb folyamat, órákba telik mire bekövetkezik a baj.

2021. márc. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 Neked ha kicsit elkezdene szúrni a tüdőd, fájna a fejed, vagy tüsszentenél kettőt, rögtön mentőt hívnál? Ha mindenki így csinálná, soha nem lenne szabad mentő, ráadásul az esetek 90%-a vaklárma lenne.
2021. márc. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
10%
8-as, nem, de egy hétig otthon ülni szúró tüdővel? Azért egy nap után beszarnék, és vagy bemennék az SBO-ra, vagy hívnám a mentőt...
2021. márc. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9


Az te vagy, más meg hisz a saját háziorvosának és betartja azt, amit javasol. Ezért nehéz hibáztatni valakit...


...más kérdés, hogy a doki csak le akarta passzolni szerencsétlent, hogy eggyel kevesebb emberrel kelljen foglalkoznia, aminek megitta a levét a beteg.


Nem hiszem, hogy ebben a történetben az áldozat lenne a hibás.

2021. márc. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!