Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogi szempontból megvalósulhat...

Jogi szempontból megvalósulhat az, hogy az oltatatlanok nem mehetnek majd edzőterembe, étterembe, rendezvényekre v esetleg dolgozni se? Egy jogállamban ez lehetséges lenne?

Figyelt kérdés

2021. márc. 26. 22:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
69%
Egy európai, demokratikus jogállamban bármi megtörténhet, mint ahogyan meg is történt a hiszti kezdete óta eltelt több, mint 1 évben.
2021. márc. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
28%
De most téged ez érdekel? Az nem, hogy hány ember meghal? Értem én, hogy nem akarod beoltatni magad, de akkor ne járj közösségbe. Minden közösségnek megvannak és meg is voltak a szabályai mindig is. Akinek nem tetszik, az nem megy oda, ennyi.
2021. márc. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
58%

Igen, ez már más oltásokkal is így van. Magyarországon is szarrá büntetnek, ha nem oltatod a gyereket. Van ahol nem kötelező, csak nem mehet oltás nélkül iskolába.


Jogilag a covid oltás pont ugyan úgy kötelezővé tehető, mint a gyermekbénulás elleni oltás. Ha nem tetszik, lehet petíciózni, tüntetni, stb.


Szerintem amúgy most nem lesz kötelező, mert azt sem tudják, hogy mennyi időnként kéne adni. Én arra tippelek, hogy most az oltás nélkül nem mehetsz sehova verzió lesz. Már be is jelentették, hogy valami foci meccsre mehetnek oltottak.

2021. márc. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
29%

Egy jogállamban az is lehetséges, hogy a közveszélyes őrülteket zárt osztályra viszik, mert különben veszélyeztetnék a társadalmat.

Azon van a hangsúly, hogy mekkora a veszélyeztetés mértéke.

2021. márc. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező, a járvány előtt is voltak ilyen tiltások.

Alkohol részegnek még a kocsmában sem lehetne már eladni. 120cm-es magasság alatt nem lehet az aquaparki nagy vízicsúszdákat használni. Bőrbetegséggel nem mehetsz bele egy közös medencébe. Ittasan nem vezethetsz autót. Stb. stb. stb.

2021. márc. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
42%

Az nem tűnt fel, hogy tavaly tavasszal éppen mennyien nem mehettek be a boltokba 9-12 között? Szerinted, ha kor alapján lehetett korlátozni akkor más alapján miért ne lehetne?

Sőt dohányboltba, kaszinó, erotikus boltba, sem lehet bemenni bizonyos kor alatt. Jelenleg maszkba sem léphetsz be hivatalosan vagyis igen, csak büntetést von maga után. Pont az oltás lenne kivétel?

2021. márc. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%
Simán. Akkora nagy liberális szellemiségű, demokratikus, szabad nyugati jogállam van itt hogy már azt sem döntheted el hogy mi kerüljön a saját testedbe. Bezzeg még az a mocskos rohadt elnyomó Lukashenko is, abban a hatalmas nagy diktatúrában fentartja eme alapvető emberi jogot. Még ilyet...
2021. márc. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
31%
7: eldöntheted. Csak ezzel vállalod, hogy bizonyos fokig korlátozva leszel.
2021. márc. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
36%
4-es vagyok. Nem értem! Kik azok, akik a közveszélyes őrülteket nem szeretnék bezáratni?
2021. márc. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
83%
Ez az ország már rég nem jogállam.
2021. márc. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!