Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogi szempontból megvalósulhat...

Jogi szempontból megvalósulhat az, hogy az oltatatlanok nem mehetnek majd edzőterembe, étterembe, rendezvényekre v esetleg dolgozni se? Egy jogállamban ez lehetséges lenne?

Figyelt kérdés

2021. márc. 26. 22:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
62%

7

Hú de kedves vagy! Eldönthetem hogy éhen döglök-e oltás nélkül munkahely hiányábn, vagy engedek a zsarolásnak és beoltatok magamba egy génmódosító fost. Wow! Mekkora nagy szabadság ez!

2021. márc. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
38%
Hát a te génjeidre tényleg ráférne a módosítás.
2021. márc. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
60%

12

Neked meg jól jönne már egy csontkovács, ha érted mire gondolok.

2021. márc. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
80%
Jogilag ha olaj jön a péniszedbõl még szavad is lehet ebben az országban. Amúgy ezek nem értenek csak szabad energia, rádióhullám, stressz, stb.
2021. márc. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
15%

Még mindig 4-es vagyok. Félreértettetek, én nem rátok, hanem az igazi őrültekre gondoltam.

Bár, ha jobban meggondolom, valóban: titeket is be kellene zárni, mert ezzel a hozzáállással ti is közveszélyesek vagytok. (Valószínűleg ti is érzitek ezt, azért vettétek mindjárt magatokra.)

2021. márc. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
77%

Igen, ezzel ijesztgetnek, de gondolkodjunk reálisan: Amíg az oltás nem érhető el úgy, hogy én kérem, és pár napon belül megkapom, addig ilyen korlátozást nem lehet bevezetni, mert emellé senki nem tudna beállni. Ha pedig már széles körben elérhető, akkor nem tudom, mit várhatunk attól, hogy pl. az oltatlanok ki vannak tiltva az éttermekből: fél éve nincsenek nyitva az éttermek, és mégis sikerült belesétálni a 3. hullámba. Azt is hozzá kell tenni, hogy az oltás terjedésével a helyzet már csak jobb lesz, illetve már simán a fertőzés is ad egyfajta védettséget, úgyhogy ha lesz is még hullám, az már biztosan nem lesz ennyire rossz. Szerintem április közepével túl leszünk a nehezén.


Ellenben a cél világos, egy kicsit meg kell ijeszteni az embereket, hogy mégiscsak elmenjenek oltani, ugyanis az átlagember ettől a fertőzéstől nem fél. Hozzáteszem, teljesen jogosan nem fél, mert az egészséges lakosság körében egyáltalán nem mondható halálosnak, tehát a legtöbb ember inkább az elmúlt 1 évben a korlátozásokkal okozott károkat éli meg és nem a COVID súlyos tüneteit.


(Mondjuk ez kicsit kommunista tempó, hogy azzal fenyítik be az embereket, hogy másodrendű állampolgárok lesznek. Nem azt mondják, hogy kötelező és ez meg ez a szankció lesz, hanem továbbra is önkéntes és maximum tiltólistára kerülsz, persze tiltólisták ugye nincsenek, de azért mégse lepődj meg, ha gondod akad majd. Ezzel nehéz azonosulni és teljesen megértem azokat, akik szerint ez nem jogállami.)


Mindemellett én is amellett vagyok, hogy aki teheti, menjen el oltatni, hiszen a járványra ennél jobb megoldásunk már nem lesz. Lezárásokkal lehet bohóckodni, de józan paraszt ésszel belátható, hogy még a jobban átgondolt intézkedésekkel is maximum lassítható a terjedés, de megállítani nem lehet.

2021. márc. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Influenza ellen sincs mindenki beoltva és mégis mehetünk mindenhová.
2021. márc. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
89%
Latszik a válaszokon, milyen jól megy ez az orvosi diktatúra, a legtöbb ember hisz is benne, hogy teljesen oké, hogy jobban lekorlátoznak minket akár hosszútávon is, mint a kommunizmusban. Ez egy jó kísérlet volt most az emberiségen, meg kell ijeszteni a nepet, és utána azt csinálnak amit akarnak, ezt mostmár tudják biztosan a politikusok.
2021. márc. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
100%

Én el tudom képzelni, hogy meglépik ezt. De bennem felmerült egy másik opció is. Az állam nem tereli ezt jogi útra, de a szolgáltató nem engedik be azokat akik nem oltatták be magukat. Például ha repjegyet venne az ember, az útiokmánya mellé már oltási bizonyítványt is be kell mutatnia. Vagy a bérletre már ezt a számot is fel kell tüntetni....étterembe csak így engednek be. Szóval én ilyet is eltudok képzelni.


Azért megjegyezném, hogy a vélemyénem szerint mindenkinek joga van eldöntetni, hogy fel szeretné-e venni az oltást vagy sem.

2021. márc. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
16%

Miért olyan nehéz felfogni, hogy ez a járvány semmilyen korábbihoz nem hasonlítható? (Talán csak a spanyolnáthához,de akkor nem volt védőoltás, akkor lábaltak csak ki az I. világháborúból, szóval mások voltak a körülmények. Ám, ha valaki megnéz akkori képeket, láthatja, ahogy maszkban masíroznak a katonák!)

Ennélfogva az ellenintézkedések sem hasonlítanak semmilyen korábbihoz.

Mindenki a jogaival jön: és a kötelességei? Úgy gondoljátok, azok nincsenek? Aki ezt gondolja, az hogyan képzeli a társadalom működését? Anarchia? Mindenki azt csinál, amit magára nézve jónak vél, másokkal nem törődve? Az nem társadalom, az csürhe. Még az állatok között is vannak szabályai az együttélésnek, és elüldözik maguk közül, amelyik társuk ezekhez nem alkalmazkodik.

Azt is elmondhatná már valaki, aki ellenzi a korlátozásokat, hogyan képzeli kezelni a betegtömeget, akik ellátást igényelnek, akik már így is túl sokan vannak, és még többen lennének korlátozások nélkül.

Kérem, adjon erre érdemi választ valamelyiktek!

2021. márc. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!