Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hobbi biciklizés közben...

Hobbi biciklizés közben megbüntethet most a rendőr, ha nem viselek maszkot?

Figyelt kérdés

És hogy ha igen, akkor hogy lehet kimagyarázni illetve mi van ha kérdezi a lakcímem de nem árulom el vagy hamisat mondok be?

Hogy működnek most a dolgok COVID idején?

Hetek óta nem kerékpároztam és eléggé hiányzik, mert az autoimmun betegségem miatt sportolni kellene valamit.



2021. márc. 28. 16:53
1 2
 1/11 Fsms ***** válasza:
100%

Nem.

Hamis címet ne mondj a rendőrnek, le tudják kérdezni azonnal, csak magadnak okozol gondot. Ha nem mondod meg szintén.

Menj nyugodtan, tekerj egyet.

2021. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Biciklizés közben nem kell maszk.

Viszont a rendőrnek soha ne hazudj, megvannak az eszközeik arra, hogy kiderítsék az igazságot, és csak magaddal tolsz ki.

Eleve legyen nálad a személyid és a lakcímigazolványod, és add oda neki, ha kéri.

2021. márc. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Szemely azonosito igazolvanynak mindig kell nalad lenni, tehat nem naguon tudsz felrebeszelni.


2. Ha nem tudod igazolni magad, siman eloallithatnak es csak akkor engednek el ha valaki erted megy es igazolja a kiletedet.


(3. nem finom a kaja a rendorsegi fogdan!) :)))

2021. márc. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De akkor személyivel maszk nélkül is biciklizhetek? És ugyanez igaz a futásra is? Nem fognak basztatni?
2021. márc. 28. 18:30
 5/11 anonim ***** válasza:
A futásban nem vagyok biztos! A biciklizés oké maszk nélkül.
2021. márc. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Futás sportnak minősül, ott nem kell maszk. Gondolom eleve arra alapoznak, hogy nem a tömegközlekedési eszközök megállóiban, aluljárókban, plázákban, üzletekben, játszótéren fogsz futkosni, hanem parkokban, utcákon, ahol jóval kevesebb a kontant (+ nem is zárt térben vannak).


Érdekes, hogy vajon ilyen alapon ha néhány km/h-val gyorsabban sétálok, mint az átlag, mondhatom-e azt, hogy gyorsgyaloglok, ami szintén sport.

2021. márc. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
98%
6: Ha nem sportos öltözékben vagy, az elég átlátszó. Bár igaz, a törvény nem írja elő, hogy milyen göncben fusson az ember. Ha én farmerban, bakancsban és ballon kabátban akarok futni, hadd éljek már a perverziómnak!
2021. márc. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 krwkco ***** válasza:
97%

Azt kell mondanod a rendőrnek, hogy szabadidős sporttevékenséget végzel.

Ez lehet kerékpározás, futás, stb...

forrás:

104/2021. (III. 5.) Korm. rendelet:

"3. § (1) A kijárási tilalmon kívüli időben az egyéni szabadidős sporttevékenység külterületen, valamint a települések belterületén – lehetőség szerint a zöldterületeken – egyedül vagy ugyanazon háztartásban élőkkel közösen folytatható, azzal, hogy másoktól legalább 1,5 méter távolságot kell tartani.

(2) Az egyéni szabadidős sporttevékenység során nem kell a maszkot viselni."

2021. márc. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
98%

Én minden nap hobbi biciklizem, nem sportos öltözetben.

Többször is haladtam már el rendőrök mellett, láttak is, nem volt semmi.


Egyébként 8-as leírta a jogszabályt is.


Nyugi, lehet futni/biciklizni.


Viszont az igazolvány tényleg alap, az legyen mindig.

2021. márc. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%
az én sportom az, hogy mindig futok a busz után akkor ott sem kell ugye, valaki tudja?
2021. ápr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!