Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felvettem személyi kölcsönt...

Felvettem személyi kölcsönt az egyik rokonomnak. Már egy jó ideje nem fizeti. Amikor még fizette a bankszámlámra helyezte a pénzt/a számlakivonaton úgy szerepel:személyi kölcsön törlesztés+neve/ezzel a kevés információval be tudom őt perelni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 20. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te vagy a hülye, üzletben nincs barátság! Szerintem a pénzt baszhatod!
2010. aug. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a-a
2010. aug. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy nem igazán volt választásom(hosszú történet),nem szívesen vettem föl.egyébként eddig megbízhatónak hittem....
2010. aug. 20. 09:58
 4/9 A kérdező kommentje:
Be lehet perelni vagy sem ?szerintetek
2010. aug. 20. 09:59
 5/9 anonim ***** válasza:

ha a kölcsönt te vetted fel, és ti ketten kizárólag szóbelileg egyeztetek meg hogy ő fizeti.. akkor bachatod, nincs jogi alapod perelni.. sztem.

szerezz be 2-3 verőlegényt, és járj a nyakára hogy fizessen.. vagy beletörődsz szépen, és fizeted..

2010. aug. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy ügyvédet vagy ott van a jogifórum!
2010. aug. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Jah, abszolút egyetértek az előttem szólóval, kérdezz meg egy ügyvédet!!! Ingyenes tanácsadás is létezik, nézz utánna!!
2010. aug. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt az ingyenes jogi tanácsadás :)


Fizetési meghagyásos eljárást lehet (és kell) indítani, ha a követelés nem haladja meg az egymillió forintot.

De ha a kötelezett ellentmond és az ügy átalakul perré, akkor a tartozás fennállását is a jogosultnak kell bizonyítania, egyébként nem sok esély van.

A fizetési meghagyással - ellentmondás híján - gyorsan jogerőre emelkedik a határozat és ítélethatálya van.

Az eljárási díj mértéke: a követelt tőkeösszeg 3 %-a (emellett nyilvánvalóan kamatot is kérni kell), és benyújtható bármelyik közjegyzőnél, papíralapú bizonylatként, az eljárási díj befizetéséről szóló nyugta csatolásával.

2010. aug. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Küldj neki iwiwen myvipen sms ben levelet várd meg egyenként hadd válaszoljon és ismertesd be vele azt h ő vetette fel kérdezz rá h miért nem fizeti vagy vmi lényeg h válaszoljon rá és egyértelmű legyen h ő vette fel nem a legjobb bizonyíték de egynek elmegy utána készíts hangfelvételt hívd fel hozzátok vagy menj te hozzájuk vagy rögzíts telefonos beszélgetést.
2010. aug. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!