Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilegális fegyvertartásnak...

Ilegális fegyvertartásnak minösül ha egy barátom kölcsön adja a gáz pizstolyát, önvédelmi célból lakásban tartom és nincs pénzem újat vásárolni?

Figyelt kérdés
Egy hónapal ezzelöt a saját lakásomon történt zsarolás,személyi szabadság korlátozás.Az ügyben érintet tanú vagyok használhatom a kölcsön kapott fegyvert a lakásomban (udvaron) önvédelmi célból?
2010. nov. 30. 16:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Otthon nyugodtan használhatod, tarthatod, nem engedélyköteles.
2010. nov. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köteles vagyok felszólitani az illetöt miellöt használom a fegyvert,és ha használom cs-gáz tipusú löszerel rendörséget,mentöt kell értesitenem ?
2010. nov. 30. 16:45
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem minősül illegális fegyvertartásnak. Még a parlamentbe is megpróbálhatsz vele bemenni, az se lenne illegális fegyvertartás. Mert maga a gázpisztoly legálisan beszerezhető és engedély NÉLKÜL tartható OTTHON. Ugyanígy pl. egy ak 47-et már hiába nem viszel ki a lakásból, az illegális fegyvertartás.


Szóval tarthatod otthon, ha úgy alakulna, hogy használnod kell, akkor nyugodtan használhatod, 3-5 méterig jó, fejre kell vele célozni (attól még, hogy fejre célzol, nem fog lerobbanni a feje, nyugi, senkinek), ha a szabadban sütöd el, akkor vigyázz, hogy ne szembe szélben, ha helyiségben akkor gyorsan húzzál ki onnan, miután lőttél vele.


Amúgy milyen gázpisztolyt adott a haverod?

2010. nov. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Időközben válaszoltál az első kérdezőnek, na szóval:


A CS szerintem a legmocskosabb :) tehát ha abból kap valaki párat a pofájába, akkor azt le se tudod mosni róla, míg pl. a Peppert (PV) azt azért könnyebb, a hatása attól persze ugyanolyan - K.O. - csak ha segít valaki, akkor könnyebb kimosni a szemből, arcról stb. Most persze nem azt akarom mondani, hogy ha valakit pofán lősz, akkor egyből öntsd nyakon egy vajling vízzel.


Nem, nem kell felszólítanod, de ne is lássa nálad, tehát ne játssz James Bondosat, hogy ott a gatyában a pisztoly. Viszont ha fenyeget, akár szóban, akár csak a magatartása olyan, akkor bármi következmény nélkül ráereszthetsz pár töltényt. Ha jól eltalálod, akkor nem kell 1-2 patronnál több, CS-ből 1 is nagyon durva, ha jól eltalálod, normális távolságról, akár már 70 mg-ossal is.


Ha akarod, értesíted a rendőrséget, ha nem, nem, akkor csak kiebrudalod a házból. Én mindenesetre azt javaslom, hogy értesítsd, semmit nem fognak szólni a gázpisztoly miatt, ők is tudják, hogy viszik az emberek a pisztolyt úgy, mint a cukrot. Továbbá a delikvensre nézve is súlyosbító körülmény lesz, hogy annyira félsz, hogy a havertól kell kölcsönkérned, valamint a saját házadban kényszerülsz rá, hogy használd.


(második voltam amúgy:)

2010. nov. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ja még annyi, hogy ha kihívod a rendőröket - tényleg megéri kihívni, már csak a tagra váró jogi következmények miatt is - akkor nyugi, nem fogják elkérni az MKH-tanúsítványt se, a blokkot se, semmit, se viselési engedélyt, mer amúgy lehet rá kérni, de mivel otthon használod, ez kb. olyan, mint ha odamenne hozzád az arc egy baseball ütővel, te meg látod, hogy meg akar verni, és nyakonvágod egy szeneslapáttal, szóval használd nyugodtan, ha egyszer használod és látja, hogy nem sz*rsz be tőle, akkor utána szépen meghúzza magát egy sarokban, mert a CS-t nehéz elfelejteni :)
2010. nov. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és konkrét választ.A kölcsön kapot fegyver Zoraki 914 full automata.

Ha nincs engedélyrá hogy utcán hordhasam de használnom kell a rendörség mitt csinálhat velem. Meg mondom az öszintét ellégé félek még a boltba is menni az esetleges megtorlás miatt.

Ami történt elégé meg viselt 20 éves fejjel.


Ami a lakásomon történt.

[link]

2010. nov. 30. 17:01
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok abban biztos, hogy te a más pisztolyát használhatod-e.

A szabály eredetileg úgy szól, hogy a saját nevedre vásárolt, otthon, megfelelő körülmények között tárolt fegyvert megfelelő esetben használhatod.

Nézz inkább jobban utána ennek.

2010. nov. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, érdekes téma. Annyival egészíteném ki a dolgot (nem belekötni akarok, teljesen jó válaszokat adtak előttem), hogy a gázpisztoly valóban nem engedély köteles OTTHONI használatra. Ez azt jelenti, hogy a birtokodban lévő gázpisztoly (lehet ez a kölcsönkapott is), otthon, az ingatlanodon belül, illetve az udvaron bármikor engedély nélkül használható. Azonban, abban a pillanatban, mikor kiviszed otthonról, hogy esetlegesen önvédelmi célokra használd bárhol máshol, kötelező az engedély.

Ez minden esetben hivatalos eljárást igényel. Akkor sem használhatod az utcán, ha a tulajdonosnak amúgy van rá tartási engedélye, de ez meg gondolom logikus. :)

Anno én is végigjártam az engedélyezési macerát, tudom miről beszélek.

21/L

2010. nov. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Helmet köszönöm a válszt.

A kölcsön kapott fegyvert használom esetlegesen nem akkarom azt hogy én menjek a börtönbe vagy valami problémám legyen belöle ezt szeretném elkerülni.ezért tettem fell a kérdést.

2010. nov. 30. 17:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem mennél miatta börtönbe. Engedély nélkül kivinni szabálysértés. Ezért nem raknak börtönbe.


Amúgy valaki írta fentebb, hogy "nevedre vásárolt, otthon tartott" - ez BAROMSÁG, ilyen nincs, hogy névre vásárlod, nem vásárolhatod névre, nem is tudod, mert nem töltesz ki semmit, amikor megveszed, ez hülyeség, ilyen nincs, ezt felejtsétek el. Nevet csak és kizárólag akkor kell megadnod, amikor engedélyt kérsz rá az állandó lakcímed szerinti illetékes rendőrkapitányságon.


Otthon valóban akkor használod akárkinek a pisztolyát - ha csak nem loptad (tudom, hogy nem loptad, nem is azért írom..) -, amikor akarod. Ha oda megy hozzád a tag, belép a ház/lakás/kert területére, szó nélkül lőheted. Senki se fog szólni érte - őt leszámítva... a rendőrséget meg érdemes értesíteni.

2010. nov. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!