Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyi baleset miatt...

Munkahelyi baleset miatt kártérítés?

Figyelt kérdés

Én nem jelentettem fel a céget hanem az TB . Nem is foglalkoztam ezzel


4 évvel ezelőtt volt munkahelyi balesetem akkor annyi volt h egy hónapig voltam üzemi tp-n , akkor visszatudtam igényelni a gyógyszerek stb árát amit kiváltottam ezt is a tb kezdeményezte. Itt ez 2017-ben ennyiben maradt.


Idén februárban megkeresett a tb kértek ilyeneket h hol mikor mi történt tanuk stb. Már amire emlékeztem leírtam csak a tanukat ugye nem.

Aztán ennyi volt. Azóta semmi.


Kaphaztok valamit vagy majd 8 év múlva keresnek újfent?



2021. ápr. 2. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

A TB követeli vissza a pénzt a cégtől. (amit neked kifizetett tàppénz címen)

2021. ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem.


Mert kérdezték kaptam-e kártérítés csak ezért gondoltam erre.


De ezt 4 év alatt nem sikerült nekik visszakérni? Ez is furcsa nekem

2021. ápr. 2. 11:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha bármiféle kártérítési igényed lett volna akkor azt akkor kellett volna kezdeményezned a baleset után, legkésőbb akkor ha valami hosszútávú következmény csak később derül ki. Mondjuk a balesetet követően 2 évvel derül ki, hogy véglegesen sérült egy testrészed és már nincs remény arra hogy meggyógyul, akkor 2 év után is nyújthattál volna be kártérítési igényt.

De minden esetben ahhoz hogy te kapjál bármit neked kellett volna pert indítanod a céggel szemben. Ilyen üzemi baleseteknél - ha szerencsés esetben nincs maradandó sérülés - akkor a kártérítés az, hogy a táppénzed az alapbéred 100%-a (úti balesetnél 90%) és nem 60%-os táppénzt kapsz. A többletet a TB a munkaadótól vasalja be, ezért megy az ügy akár később is ha nem zárták le időben.

2021. ápr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem.



Minden jegyzőkönyv rendelkezésükre áll akkor harcolják le egymás közt.


Engem meg relatíve hagyjanak ki belőle.


Maradandó, mert nem úgy szuperál mint eddig de engem ezek már nem is érdekelnek

2021. ápr. 2. 12:49
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4 Ez nem így működik. Mivel veled történt ha a hatóság tanúskodni hív akkor menned kell.
2021. ápr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!