Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Munkahelyi balesetnek számít?

Munkahelyi balesetnek számít?

Figyelt kérdés

Spar dolgozó vagyok, raktárban.

2 hónapja történt egy baleset ( munkatársam nekem tolta a raklapot és így a lábam két raklap közé szorult)


A lábamra kb 2 hétig alig bírtam rálépni, jegyzőkönyv lett felvéve.

Illetve a lábamból kiszakadt egy kis húsdarab is.


Mai napig (2 hónap után) a bőrön még mindig dudor érezhető illetve vörös a bőröm.

Mai nap voltam sebészeten vele, mégis miért...?


A sebész elmondása szerint haematológia alakult ki, vérrög a bokám alatt, sebészi úton kell eltávolítani, magyarán ki kell vágni.


Ez után igényelhetek kártérítést?



2016. márc. 30. 18:12
 1/9 A kérdező kommentje:
haematológia helyett haematoma, bocsánat
2016. márc. 30. 18:13
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez munkahelyi balesetnek számít, hiszen a munkahelyen, a munkavégzés közben történt.
2016. márc. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
rendben, kártérítésre lehet e számítani? hiszen ha felvágják és kiszedik a vérrögöt akkor a járás X ideig ismételten nehézkes lesz.... mivel pakolok (raktáros vagyok) egész nap megyek fel - le az kényelmetlen lesz
2016. márc. 30. 18:43
 4/9 anonim ***** válasza:
biztos van a sparnál erre vonatkozó szabályzat, a hr osztálytól kérd el, abból kiderül mit adnak, mit nem, milyen balesetnél mennyi jár. munkahelyi balesetnél 100 százalékos táppénzt kell adniuk. a kártéritést mi aligha tudjuk neked megmondani. az nem kétséges, hogy ez munkahelyi baleset, szövődményekkel.
2016. márc. 31. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok ujra. a hematoma fel szokott szivódni, lehet, hogy pihenés kellene - kellett volna- a lábadnak, felpolcolás, és akkor nem sebészkéssel kéne megoldani.
2016. márc. 31. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hat pihenni nem tudtam... Hiszen heti 5-6 napot dolgozom 8 oraban


.

2016. márc. 31. 06:42
 7/9 anonim válasza:
Ha jól értem felvetted a munkát. Ha visszavezethető a balesetre a műtét szükségessége, akkor most is baleseti táppénzre kell vegyen az orvos. Arra teljes kereset jár. Ezen felül lehet kérni, kártérítést is. De az csak a gyógyuláshoz szükséges + költségekre, dologi kárra lehetséges.
2016. márc. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
munkabaleset, így ha a hametóma az orvos véleménye szerint a korábbi eset miatt alakult ki, jogosult vagy most is a baleseti táppénzre, illetve élhetsz kárigénnyel a munkáltatód felé. viszont ennek mértékét visszamenőleg arra a 2 hónapra nem egyszerű megszabni, ehez már nyilván ebben jártas jogász kell.
2016. ápr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*hematóma*
2016. ápr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!