Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek ebből lehet nekem...

Szerintetek ebből lehet nekem bajom most, tényleg indíthat fizetési meghagyást?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden, de nem ígérem mert elég összetett történet. Rendeltem webshopban egy TV-t 180.000 volt, nem vettem át mert a futár úgy összenyomta a dobozt hogy nem létezett hogy nem sérült, írt volna jegyzőkönyvet amit én nem írtam alá mert elég fura bekezdések voltak hogy nekem ez meg ez a felelősségem és ebben meg ebben az esetben nekem kell téríteni bizonyos költségeket. Hívtam a webshopot, nem vették fel, írtam emailt. 1 hét válasz nélkül újra felhívtam, nem vették fel, közben tracking alapján visszament a csomag a feladóhoz. Paypalon fizettem, indítottam egy dispute-ot, leírtam mi történt, asszem 8 nap után visszaadta a pénzem a paypal mert nem reagált rá semmit a bolt.


Na és ma hívott a webshop hogy én megkárosítottam őket, mert nem irattam jegyzőkönyvet (mondtam neki emailen leírtam hogy miért nem írtam alá) ezért azt hitte az alkalmazottja hogy a csomagot sértetlenül veszi át, és már nekik nem fizet a futár mert alá lett írva hogy átvették a saját csomagjukat sértetlenül. Ja és a paypalos visszatérítés az illegális volt mert ezt így nem lehet csinálni nekik kellett volna írnom és visszautalták volna (aha persze).

Lényeg a lényeg úgy "búcsúztunk" el hogy meg lettem fenyegetve hogy holnap indít egy fizetési meghagyhást ellenem és majd még ügyvédtől is kapok levelet, mert 180 ezer forinttal károsítottam meg őket.


Szerintetek mi lesz? Honnan fogom tudni hogy tényleg indított-e ellenem fizetési meghagyást? Azt tudom ha nem válaszolok rá akkor mehet behajtóhoz, és ezt el akarom kerülni.


2021. ápr. 10. 13:35
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
31%

Ha indít akkor megkapod és megtudod.


Ott cseszted el h nem fotóztad le

2021. ápr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Miért kellett volna? Én nem vettem át semmit és nem írtam alá semmit.

Amúgy szerintem a faszi sem tagadja hogy a futár törte össze a tévét csak mivel én nem írtam alá jegyzőkönyvet ezért ez nem készült el, így visszament a feladóhoz úgy mintha nem vettem volna át, mert ugye tényleg nem vettem át.

2021. ápr. 10. 13:43
 3/39 anonim ***** válasza:
0%
Akkor meg viseld a következményeit
2021. ápr. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
17%

Az a hekyzet hogy nagyon okosnak hiszed magad, de végülis az értő olvasásod miatt meg a paranoia iatt ez egy nagyon erős kombó.

Jegyzőkönyvet kell ilyenkor tölteni, nem az hogy fogod aztán elkezdesz ugrálni. Teljesen amatőr vagy. Erre van a jegyzőkönyv, te pedig ha jön szembe egy összetett mondat már bajban vagy mert nem tudsz olvasni. Akkor miért is rendelsz?

2021. ápr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
74%

Alá kellett volna írni a jegyzőkönyvet. Oda irhattad volna h x és y pontokkal nem értesz egyet, de a jegyzőkönyvet akkor is alá kellett volna írni.


A történet erősen sántít, mármint az ő szemszögukbol. Miért indítana ellened meghagyást, amikor a tv a kezedbe sem volt, nem maradtal a tv - vel kettesben (a futár nélkül) hogy azalatt te összetord... A tv visszament a feladonak, szóval milyen kárt okoztal te? Segítek. Semmilyet.

2021. ápr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

De most ha én küldenék valakinek csomagot, az nem veszi át és nem irat jegyzőkönyvet, visszakapom a csomagot, kiderül hogy közben a futár eltörte, indíthatok fizetési meghagyást a címzettel szemben? Mert kvázi ez történt.


Olyan meg nincs amit az #5 mond hogy odaírom ezzel meg ezzel nem értek egyet, ha aláírok valamit akkor aláírtam, más nem számít, rajzolhatok rá smileyt is meg odaírhatok bármit, aláírás az elfogadás.

2021. ápr. 10. 13:53
 7/39 anonim ***** válasza:
31%
De van olyan akár hiszed akár nem. A jegyzőkonyv is egy kétoldalú szerződés, és jogod van vagy alairni vagy nem, vagy "javítani".
2021. ápr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Indítani indíthat, de ha ellentmondassz akkor bíróság fog dönteni és nem hiszem, hogy ezt megítélik.
2021. ápr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

De akkor is, az van hogy a csomagot mivel nem vettem át vissza ment a feladóhoz, ők meg átvették, alírták úgy hogy sértetlenül átvették miközben a futár összetörte, így nem fizet nekik a futár.


És ezt akarják rajtam behajtani a jegyzőkönyv hiánya miatt. És ha nem lettem volna itthon és nem is találkoztam volna a futárral? Akkor is én lennék a hibás? Hisz akkor sem írtam volna alá a jegyzőkönyvet.


Mind1 ennek a kérdésnek az itteni megkérdezése teljesen fölösleges volt, mit is vártam a gyk-tól, #1-3-4 válasz kb röhejes troll, talán később teszek egy próbát a jogifórumon mert ott legalább normális jogi, segítő választ adnak az esetek 90%-ban, itt meg fordítva.

2021. ápr. 10. 14:03
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok jogász de a józan ész azt diktálja hogy mivel a te birtokidban nem volt a cucc így nincs joguk akármit is behajtani rajtad.
2021. ápr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!