Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek ebből lehet nekem...

Szerintetek ebből lehet nekem bajom most, tényleg indíthat fizetési meghagyást?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden, de nem ígérem mert elég összetett történet. Rendeltem webshopban egy TV-t 180.000 volt, nem vettem át mert a futár úgy összenyomta a dobozt hogy nem létezett hogy nem sérült, írt volna jegyzőkönyvet amit én nem írtam alá mert elég fura bekezdések voltak hogy nekem ez meg ez a felelősségem és ebben meg ebben az esetben nekem kell téríteni bizonyos költségeket. Hívtam a webshopot, nem vették fel, írtam emailt. 1 hét válasz nélkül újra felhívtam, nem vették fel, közben tracking alapján visszament a csomag a feladóhoz. Paypalon fizettem, indítottam egy dispute-ot, leírtam mi történt, asszem 8 nap után visszaadta a pénzem a paypal mert nem reagált rá semmit a bolt.


Na és ma hívott a webshop hogy én megkárosítottam őket, mert nem irattam jegyzőkönyvet (mondtam neki emailen leírtam hogy miért nem írtam alá) ezért azt hitte az alkalmazottja hogy a csomagot sértetlenül veszi át, és már nekik nem fizet a futár mert alá lett írva hogy átvették a saját csomagjukat sértetlenül. Ja és a paypalos visszatérítés az illegális volt mert ezt így nem lehet csinálni nekik kellett volna írnom és visszautalták volna (aha persze).

Lényeg a lényeg úgy "búcsúztunk" el hogy meg lettem fenyegetve hogy holnap indít egy fizetési meghagyhást ellenem és majd még ügyvédtől is kapok levelet, mert 180 ezer forinttal károsítottam meg őket.


Szerintetek mi lesz? Honnan fogom tudni hogy tényleg indított-e ellenem fizetési meghagyást? Azt tudom ha nem válaszolok rá akkor mehet behajtóhoz, és ezt el akarom kerülni.


2021. ápr. 10. 13:35
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
57%

Én szerintem azért mondták h megkárosította a céget, mert ugye paypalon vette vissza a lóvét esélyt sem adva a csere termékre vagy h ők leszámlázzák az összeget. Gondolom valamilyen szinten ez tényleg nem volt fasza főleg h nincs jegyzőkönyv.


De ez csak egy tipp mielőtt le full paraszt trollkodna engem is a kérdező 🤷🤷🤷

2021. ápr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
0%
Ja egyébként igen. A vásárlási feltételek nem csak a boltot kötik te majom hanem téged is, de azzal hogy paypalon bohóckodtál megsértetted ezt, így teljesen helyénvaló a dolog a bolt részéről.
2021. ápr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező, te mindent jól csináltál. Ha átvetted volna akkor sose láttad volna viszont a pénzed, és olyan jegyzőkönyv-szerződést én sem írnék alá ami számomra hátrányos lehet. A futár amúgy nem engedi kibontani átvétel előtt nyilván így képet sem tudtál volna csinálni. Mellesleg a bolt is elfogadta a paypal felhasználási feltételeit tehát hogy a paypal visszaadta a pénzed az teljesen legális. Sőt mi több ha később még több case-t ignorálnak valszeg bannolja őket a paypal.


A 3 és fél csillagos válaszolóval ne törődj, itt van egész nap és ontja magából az ilyen, sokszor trágár válaszokat, és szereti kiadni magát több embernek, közben meg akinek van esze az tudja hogy ugyanaz a személy irogat, mint felettem is, látszik hogy rövid eltérés van a kettő között, "egymásra" reagál ami tőle megszokott. De mint mondtam akinek van egy kis esze az látja. Egyszer már ezt egy másik kérdésnél leírtam neki mert ott is ugyanezt csinálta, majd megint ír utána 2-3 választ hogy ő pedig akkor is 2-3 külön személy mint akkor. Legalább regisztrálna külön felhasználókat a vadbarma hogy az ő szavával éljek.


Amúgy neki egy megjegyzés: Oké hogy az első válaszod viszonylag normális volt, de utána elkezdtél csúnyán beszélni sőt szerintem is trollkodni így totál jogos volt az hogy azt mondta a kérdező hogy troll vagy.

2021. ápr. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
77%
Ja mellesleg 3 és fél csillagos válaszoló pont akkor buktál le amikor flehúztad magad az első válaszra érkezet "letrollozás" miatt és elkezdtél trágárkodni, még csak ki se tudod magyarázni magad, szerintem ne is próbáld, fölösleges. Keress inkább valami hobbit, még az is jobb lenne ha valami játékkal nyomatnád órákat minthogy itt trágárkodj.
2021. ápr. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom ki nem húzná fel magát ha letrollkodják... Mellesleg ki mondta h bontsa ki a csomagot?


Azt mondtak fényképezte volna le... Ergo csomagolásban. Mivel azt írta h már külsőre agyon volt roncsolva.



Keversz te nagyon valakivel... Egymásra válaszolgatok??? 🤣🤣🤣



Ennél nagyon barmok már nem is lehetnének itt komolyan.



De ez a gyakori... Ha segíteni akarsz akkor azért vagy troll ha meg alapból trollkodsz akk meg azért 🤣

2021. ápr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
0%

Vadbarom... Hú de trágárság 🤣🤣🤣



Komolyan mondom ez az oldal kész vicc... Tudna az ember csúnyábbakat is írni...de hát ha vki segíteni akar már az is szar. Csak úgy az általánosság, hogy mindenki full gyökér x y z -n kívül.


Mellesleg nyugodjál le van hobbim... Sőt épp az előbb tekertem 60 km-t szal pattintom fel a sört azt helló .


Valszeg majd eret vágok mert most te ide patkánykodtál egy kommentet nekem.


Ja igen megint trágár voltam meg troll... De tudod miért? Legalább alapja legyen az állításotoknak 😏😏😏



Na csokika

2021. ápr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
72%

Tudod az írásmódodból még a vak is látja hogy ugyanaz az ember vagy. Ugyanaz a tagolás, ugyanaz a smiley ugyanúgy használva és még lehetne sorolni. Kb mindig 5-7 perc van a válaszaid között. Meg nem fura az ugyanannyi csillag? Ha neked ez a hobbid csináld de legalább tényleg regisztrálnál másik felhasználót hogy ne legyen ennyire feltűnő.


Mellesleg minek fényképezte volna le? Még a bolt sem ezt sérelmezi hanem hogy nem csináltatott jegyzőkönyvet hanem csak nem vette át. Ő még csak hozzá se nyúlt a csomaghoz, nem is volt nála. A bolt hibázott hogy amikor visszavitték nekik aláírták hogy sértetlen. Nem akarják elkönyvelni a veszteséget ezért fenyegették meg a kérdezőt. Mellesleg szerintem abból a fizetési meghagyásból semmi nem lesz. Ez nekik esélytelen, a csomag még csak a kérdezőnél sem járt (nyilván a futár kocsijában ott volt a háza előtt de értitek..), így a futár törte össze ami amúgy is nyilvánvaló. És arra senki sem kötelezhető hogy csak úgy szerződéseket aláírjon, a szerződés mindig két oldalú, a felek kölcsönös megegyezésével ami itt nyilvánvalóan nem történt meg.


Mellesleg én az ilyen boltot bejelenteném a versenyhivatalnál hisz hetekig nem adtak jelet magukról, lehet azt hitték megtudnak lógni a pénzzel, szerencsére a kérdező paypalon indított vitát és nyert, még egyszer: teljesen legálisan hisz a paypal feltételeit a bolt is elfogadta.

2021. ápr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy nem fura hogy mindig a 3 és fél csillagos válaszolók trollkodnak és trágárkodnak? De komolyan :D
2021. ápr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
0%

Azta... Igen , mert az első meg a harmadik volt az én komim.. huuu azta és akkor már ha nem ért velem egyet a kérdező akkor már le kell trollkodni?


Jó tudni hogy a gyk fergetegbe egyedül én vagyok 3* 🤷🤷🤷



Persze h utána le vadbarmozom... Jujjj. Ovis szint bazdki komolyan.

2021. ápr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
Mert mellesleg az első kommentemet a kérdező védelmére szántam volna.. hogy fotózta volna le de letrollkodott szal persze h felbasztam magam és nem fogom szépen írkálni utána de hát minek is magyarázkodok
2021. ápr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!