Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogszerű volt a házkutatás...

Jogszerű volt a házkutatás vagy nem tehették volna ezt meg velem ?

Figyelt kérdés

Eltűnt egy lerakatból 3 karton rövidital vodka,pálinka és rum.Történt feljelentés az esetből. Az egy karton pálinkát én megvettem egy embertől , lehet attól aki lopta az egészet.

Na mindegy én bent hagytam a kocsimban a karton pálinkát. Aztán egy igazoltatás során véletlen megnézte egy járőr és tudta ,hogy ez lopott.Mert éppen ő volt kint az egész 3 karton helyszíni adatgyűjtésénél. Én mondtam úgy vettem,de nem hitték el. Be lettem gyanúsítva és le is ház kutattak az ügyben !

Itt a lényeg : Jogszerűen járt el a rendőrség ,hogy ilyen kis értéknél kijöttek kutatni és keresték a másik 2 karton röviditalt nálam. Este 8-kor lettem előállítva és az engedélyem nélkül 22.30 környékén papír nélkül bementek hozzám , természetesen félrevezetve az élettársamat ,hogy ők körülnéznének. Papír alatt a kényszer intézkedési határozatot értem a kutatás és lefoglalás elrendeléséről.Másnap délutánra lett papírjuk erről !!! Bementek körülnézni,nem volt semmi ,mert én csak a pálinkát vettem meg.Másik két kartonról semmit nem tudok. Az egy karton pálinka értéke 24000 ,tehát szabálysértés amit elkövettem ,és az se lopás hanem orgazdaság (ha egyáltalán) ! Kutatás mint kényszer intézkedés érdekel , nem értem most mért akartak ennyire dolgozni. Ez egy súlytalan ügy.



2021. ápr. 13. 03:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Este 8-kor lettem előállítva és az engedélyem nélkül 22.30 környékén papír nélkül bementek hozzám , természetesen félrevezetve az élettársamat ,hogy ők körülnéznének."

Ha az élettársadat félre tudták vezetni, az ugyan nem tisztességes dolog erkölcsileg, de jogilag nehezen (sehogy sem) támadható. Valószínűleg úgy jártak el, hogy ami csináltak az teljesen jogszerű, mivel jogi értelemben az élettárasad önszántából engedte őket "körülnézni".

2021. ápr. 13. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt valami olyan körülmény a "házkutatás" során, ami arra utal, hogy ez mint kényszerintézedés történt? Ha bekopog/becsönget két rendőr "Csókolom, az XY emberkével kapcsolatos intézkedés miatt vannak itt, körülnézhetnének-e a házban?" kérdésre az élettársad beegedte őket, akkor nem történt ott semmi probléma, mert ő hozzájárult, és ez nem is hivatalos értelemben vett házkutatás, tehát nem kell papír. Ha úgy érkeztek, hogy "Csókolom, XY emberkével kapcsoaltos ügy miatt házkutatást tartunk, ha nem működik együtt kényszerítő eszközöket fogunk alkalmazni" az valóban jogszerűtlen elnne, de kizártnak tartom hogy ez történt volna.


Egyébként a véleményem az, hogy ne legyél felháborodva. Te vettél meg egy (valószínűleg lopott) karton italt illegálisan. Inkább húzd meg magad és nyeld le mint tanulópénz. Legközelebb meg vedd meg a hivatalos forgalmazóknál (tehát bármelyik boltban), kicsivel drágábban.

2021. ápr. 13. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még mindig nem tálalom a történetben az úgynevezett kényszerintézkedést. Mivel kényszerítették, hogy beengedje őket?
2021. ápr. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Fsms ***** válasza:

Mivel a rendőrség nem tudja kivel áll szemben, ezért egy ilyen esetben automatikus a házkutatás hátha találnak valami más bűntény nyomait is.

Azt, hogy mástól vetted a rendőrség nem hiszi el alapból. Legközelebb gondolkodj mielőtt ilyet csinálsz.

2021. ápr. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kutatás bűncselekményből származó dolgok fekutatása érdekében természetesen erendelhető, és a határozatot erről később is meglehet hozni(halaszthatatlan).

Mindent rögzít a büntetőeljárási törvény, tejesen szabályos.

A kutatás szempontjából meg mindegy hogy élettársad mit tud mit nem. Egyébként a kutatás elen is lehet panasszal élni ott helyben, de halasztó hatálya nincs, tehát ugyanúgy meglehet csinálni. A panaszt később az ügyészség elbírálja, de így hogy lopott dolgot vettél... sok érteme nincs.

Majd azt kell megmagyaráznod hogy te a vásárlásbál jóhiszeműen jártál el, ami elég nehéz lesz ha jóval áron alul vettél egy karton pálinkát.

2021. ápr. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Úgy tudom a kutatás és lefoglalás már önmagukban kényszer intézkedések.

Most ,hogy jobban utánanéztem még mindig úgy gondolom.

Most már látom jogszerűen jártak el,és megtehetik ezt a bűncselekmény súlyától függetlenül.

A szégyent nehéz elviselni ,mert egy 10 emeletesben lakunk ahol 80 lakás van ,és mindenki látja ,ha jön mentő/rendőr. És persze tudják ,hogy kihez mennek ,ebből adódik ,hogy akarják tudni miért. El akarom kerülni ezt a továbbiakban.

2021. ápr. 13. 21:15
 7/9 A kérdező kommentje:

8x0,5 liter pálinkát vettem 12000-ért. Azaz 3000-ért literjét. De 6000-re értékelték fel literjét.

Az a baj konkrétan nem tudtam megmondani kitől vettem. Személyesen hallottam eladó egy nyilvános piacon én meg odamentem megvettem. Kifizettem amit kért az illető és távoztam.Ha újra látnám felismerném. De ez nem volt elég én lettem gyanúsítva. De mindegy ez van , az orgazdaság szabálysértési részében megáll szerintem. Köszi a válaszokat !

2021. ápr. 14. 02:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ez az igazoltatás során véletlen megnézte elég gyanús, szerintem nem így történt.
2021. ápr. 14. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Gyakran megállítanak engem. Szondázni többnyire. Előtte 2 napja lett téve feljelentés a lerakatban és ugyanaz a rendőr volt aznap is szolgálatban. Rá 2 napra este. Bent volt a hátsó ülésen a karton nem volt nehéz észrevenni.

Ha másik járőr állít meg lehet szerencsém lett volna.Vagy ha kiveszem az autóból.

2021. ápr. 14. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!