Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szinte teljesen (90%) megrongá...

Szinte teljesen (90%) megrongáltak egy kb 10 nm gazdasági épületet (melléképületet). Mit lehet és mit érdemes tenni, ha hivatalos szervekhez fordulnék?

Figyelt kérdés

Milyen szinten lehetne kárpótolni engem? Ha lehet, egyszerűsíteném az ügymenetet, ha lehet, mellőzném a hivatalos "vonalat" (egymás között volna jó megoldani, egyszerű módon), de ha mégis hivatalos úton tenném, akkor mit tehetnék?

Feljelentést ismeretlen tettes ellen? A feljelentés pénzbe kerül? (Illetékbélyeg stb?)


Életszerű tanácsot kérnék, nem feltétlen betű szerinti, paragrafus szerintit, viszont ha valaki ismeri az idevágó törvénycikkelyt, azt is megköszönöm.


Mit ÉRI MEG tenni azért, hogy kárpótolva lehessek? Ha hivatalosan intézném, akkor feljelentés ismeretlen tettes ellen, majd elkezd a rendőrség nyomozni?


Az történt, hogy szinte biztosan ember döntötte össze a melléképületet (vagy felelőtlenségből, vagy szándékosan), mivel egy közepes vihar nem igazán képes erre, de a lényeg a nyomok: törés nélkül, épségben a földön feküdt egy embernagyságú fa a szomszéd telken (a szántáson), mint amit elgázoltak.


A melléképületet se szakít ki vihar így, mivel ki lett tépve a fabódé oldala a szántás felé (tehát a szomszédos telek felé, amin olykor traktor jár), akár egy kitárt kapu, úgy nézett ki, roncsolt állapotában, holott stabilan állt ÉVEKIG. A tető persze beomlott és összetörtek a cserepei.


Utána megkérdeztem ott, ahol infóra lehetőség volt, ki tehette, de szerintük képtelenség, hogy a traktoros tette volna, aki -logikailag- az egyedüli elképzelhető tettes -hacsak nem idegen okozta-, mert nem volt oka a napokban ott járni szerintük (ők ismerik a traktorost).


Az úttestről viszont nem tudok balesetről, semmiféle a teleknek csapódó gépjárműről, ráadásul a szomszéd telken levő, embernagyságú fa, ellentétes irányba lett a földhöz lapítva (mintha elütötték volna), ismétlem: egyetlen törés nincs rajta (egy vihar inkább ágat tör, meg derékbe tör). Ez a fa, egész egyszerűen, sértetlenül a földre lapult, holott egészséges volt és egyenesen állt eddig. Most se sérült meg, hanem a gyökere kifordulhatott és fekszik.


Az a gyanú áll fenn, hogy a traktorból -már ha egyáltalán traktor a ludas- oldalt kilóghatott valami (fémrúd stb). az beleakadhatott véletlen a gazdasági épület oldalába, és gépi erővel rétrombolta, bedöntötte azt (véletlenül). Mást nem tudok elképzelni. Esetleg egy több tagú banda, emberi erővel, viszont ahhoz meg kissé furcsák a nyomok.


A traktoron kívül meg más nem jár a szántáson, amely a szomszéd telek. A traktorost viszont kizárták eshetőségként azok, akiknek köze van hozzá (ami számomra kissé gyanús védekezés).


Nem is adták meg a traktoros elérhetőségét.


Vannak szemtanúk a roncsra, amit félig már helyrehoztam. Régebben fotóztam a terepet, meg is vannak a fotók. A jelen, roncsolt álapotot is lefotóztam, megint több szögből.


Arra viszont nincs szemtanú, hogy ki, mit tehetett és hogyan.

Nem látott senki semmit. Még az állandó jelleggel otthon tartózkodó átellenes szomszéd se.


Én viszont aznap reggel traktorhangot hallottam, de máskor is hallani ilyet, átlagos napokon is, ezért meg se fordult a fejemben, hogy valami baj történhetett. Órákkal később láttam meg az épületroncsot, és a szomszéd telken levő, embernagyságú fát, a szántásra lapítva. Elvileg máshol is működhetett traktor, mert errefelé sok van. De akkor ki és hogyan tehette, ez homályos.



2021. ápr. 15. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudod ki volt?

Biztosításod van?

2021. ápr. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha csak feltételezed, hogy ez lehetett, az semmi. Mindenképpen valami bizonyíték kell, vagy szemtanú. Szerintem egyik sincs, tehát az égvilágon semmivel nem tudod bizonyítani a rendőrség/bíróság felé, hogy az általad gondolt elkövetőnek köze volt hozzá. Abban pedig biztos lehetsz, hogy ha nincs megfelelő nyom, akkor a rendőrség nem fog nagy erőkkel az ügy felgöngyölítésébe fogni.

Tehetsz feljelentést a rendőrségen ismeretlen tettes ellen, hátha véletlenül megtudakolják, ki szántott ott, de ha az illető mindent tagad, akkor ennyiben marad az ügy, csak a rendőrségre való járkálást éred el.

2021. ápr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!