Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetnék? Ha a jövőben...

Mit tehetnék? Ha a jövőben úgy alakulna, akkor ki tudnám tenni a házból édesapám feleségét?

Figyelt kérdés

Édesapám összeházasodott 2-3 éve egy nővel, ami által eléggé megváltozott a kapcsolatunk.

A nő burkoltan megpróbált kitúrni saját házamból és sikerrel is járt, ugyanis már nem élek otthon egy ideje.

Ha néha hazamegyek érezteti velem, hogy semmi keresnivalóm ott.

Édesapámnak én vagyok az egyetlen gyermeke. Közös gyermekük nincs és nem is terveznek.

21/N



#törvény #jog #családi ház #Édesapám felesége
2021. ápr. 22. 11:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
A te neveden van a ház?
2021. ápr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
14%
Nyugodtan vágd ki, hülye picsa a csaj. Ha meg apád vergődik mondd meg neki nyugodtan hogyha neki egy bunkó nő fontosabb volt mint az egyetlen gyereke akkor így járt. Javaslom, hogyha elmész látogatóba amit egyre ritkábban kéne, éreztesd te is a nővel hogy neki sincs túl sok dolga a házadban..
2021. ápr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

"saját házamból "

A te neveden van a ház?

2021. ápr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Édesapád halála után, úgy tudom egyedül Te örökölsz, ha nincs más örökös, mivel a ház gondolom megvolt már házasság előtt is, tehát nem számít bele a közös vagyonba. De sajnos a nőnek haszonélvezeti joga lesz a házon, valószínűleg, bár nem vagyok jogász. És sajna élete végéig. Akár még téged is kitilthat onnan, és eladni az ő beleegyezése nélkül pedig nem tudod. De azért érdemes lenne elmenni egy jogászhoz, vannak manapság már ingyenes fogadóórák is, bár a vírus miatt nem tudom.
2021. ápr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
kié a ház?
2021. ápr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Tepfal ***** válasza:
33%
Mi az, hogy a "saját házadból"? Nem édesapádé a ház? Ha az apádé a ház, akkor emiatt a hozzáállás miatt meg is érdemelnéd, hogy az egészet a nőre hagyja - még meg sem halt az apád, de meg már azon idegesíted magad, meg szítod a feszültséget a családban, hogy ez a nő elveszi az örökséged? Ez a nő jelenleg boldoggá teszi apádat, mégha neked nem is tetszik. Ha te nem bírsz a saját apáddal olyan kapcsolatot fenntartani, hogy egyedüli gyerekként ne rád hagyja majd a vagyonát, akkor lehet, hogy jobb is így.
2021. ápr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Tiéd a ház? Apukádnak van rajta haszonélvezeti joga?
2021. ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen a nagyszüleimé a ház, de ők rám szeretnék hagyni. Édesapámnak csak haszonélvezeti joga van.
2021. ápr. 22. 12:06
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
8, akkor édesapád döntheti el,hogy ki lehet ott és ki nem.
2021. ápr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
98%
Ha apádnak csak haszonélvezeti joga van, az a haláláig tart, ha ő elhunyt, akkor azonnal kidobhatod a feleségét. Feltéve ha a nevedre kerül a ház.
2021. ápr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!