Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetnék? Ha a jövőben...

Mit tehetnék? Ha a jövőben úgy alakulna, akkor ki tudnám tenni a házból édesapám feleségét?

Figyelt kérdés

Édesapám összeházasodott 2-3 éve egy nővel, ami által eléggé megváltozott a kapcsolatunk.

A nő burkoltan megpróbált kitúrni saját házamból és sikerrel is járt, ugyanis már nem élek otthon egy ideje.

Ha néha hazamegyek érezteti velem, hogy semmi keresnivalóm ott.

Édesapámnak én vagyok az egyetlen gyermeke. Közös gyermekük nincs és nem is terveznek.

21/N



#törvény #jog #családi ház #Édesapám felesége
2021. ápr. 22. 11:51
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
95%
Ha biztosra akartok menni, akkor a nagyszüleiddel írassátok át most a nevedre.
2021. ápr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 Tepfal ***** válasza:
31%
A haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál. Ha haszonélvezeti joga van, amíg él, onnan nem teheted ki, felőle a házat nem adhatod el (csak a haszonélvezeti joggal együtt), hiába vagy tulajdonos. A haszonélvezet két módon szüntethető meg, ha az illető meghal, vagy ha önként lemond a haszonélvezetről. Magyarul, ameddig apád él, addig lakhat abban az ingatlanban, őt nem rakhatod ki. A feleségét viszont tulajdonosként kirakhatod, ha neki nincs haszonélvezeti joga. Az más kérdés, hogy mennyire gerinces dolog ilyet tenni, csak azért, mert neked nem szimpatikus a nő, illetve ez a "te házad". Apád épp így pattoghatna, hogy ez az ő háza lett volna (hiszen alapesetben ő örökölte volna a szüleitől), te meg ki akarod onnan túrni őt, de legalábbis a feleségét biztosan. Ha erre nem adtak erős indokot a viselkedésükkel (pl. rombolják a házat, ami majd a te tulajdonod lesz), akkor szerintem hagyd őket békén. Majd ha apád meghalt, tied lesz a ház. Addig csak annyit fogsz elérni, hogy a kapcsolatotokat egy életre tönkreteszed.
2021. ápr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Engem nem a vagyon érdekel, hanem édesapám. Teljesen megmérgezte az összes baráti kapcsolatát a nő, így mindenki elfordult tőle..

Sajnos már ott tartunk, hogy egyáltalán nincs kedvem meglátogatni, így nincs aki felnyitná a szemét..

2021. ápr. 22. 12:19
 14/32 anonim ***** válasza:
94%

Beszéld rá a nagyszülőket, ha igérték, akkor irassák nevedre a házat.

Akkor már kicsit más lesz a képlet.

2021. ápr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
90%
Ha a nagyszüleid egyetértenek veled, akkor írassák a nevedre a házat. Máskülönben (ha ők az apád szülei) apád kötelesrészként mindenképpen örökölni fog tőlük, apádtól meg a felesége a felét.
2021. ápr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Tepfal ***** válasza:
100%

Biztos, hogy ez nehéz helyzet, én ugyanebben a helyzetben voltam: amikor 17 voltam, apám újraházasodott, és a nő hatására teljesen elfordult a családjától. Én sem éreztem akkor úgy, hogy abban a családban szívesen láttak volna, így 19 évesen el is költöztem. Tehát megértem, miről beszélsz, rossz ezt látni.

Viszont nem azt kérdezed, hogy hogyan nyisd fel apád szemét, hogy a kapcsolata nem jó neki, hanem hogy hogyan rakd ki a nőjét a "te házadból". Szerinted mit fogsz elérni azzal, hogy kirakod a nőt, apád majd jól szakít vele, észhez tér, és minden újra szép és jó lesz? Egy lóf*szt, téged fog jól megutálni, talán még bosszút is áll.

Szerintem két opció van a házzal kapcsolatban, vagy elengeded, majd ha apád meghal, tied lesz a ház, vagy pedig megpróbálod vele megbeszélni, hogy a mamádék ezt a házad neked szánták, te szeretnéd haszonsítani, és úgy nem tudod, hogy ott élnek, úgyhogy költözzenek el. Ha van pénzed, az is megoldás, hogy kivásárlod a haszonélvezetét (persze ez is csak akkor megoldás, ha amúgy van hova menni, különben hülye lenne eladni).

2021. ápr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2021. ápr. 22. 12:34
 18/32 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
12-és sajnos a haszonélvező apuka megengedi a nőnek, hogy ott lakjon, akkor nem teheti ki.
2021. ápr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
75%

Apád a haszonélvező, a szülei, a te nagyszüleid a tulajdonosok?

Fura! Nem inkább fordítva?

Ennek azért a helyedben utánanéznék mert ilyen nem nagyon fordul elő és ha rosszul tudod, nagy pofára esések várhatóak számodra.

2021. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
76%
Ha apád szar kapcsolatban van benne, akkor szerintem nem attól fog felnyílni a szeme, ha esetleg kiköltöztetnéd a nőt.
2021. ápr. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!