Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nekem van egy lakasom 1/1...

Ha nekem van egy lakasom 1/1 tulajdonom, édesanyam egy kiskoruval ide van be jelentve akkor en tenyleg nem tudom kijelenteni őket a saját lakásomból?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm.Sos lenne mert édesanyam a terhes barátnőmet nem hagyja beken es fenyegeti.
2021. ápr. 22. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

Ki tudod tenni . Szívességi lakáshasználónak minősül . Hivatalosan kell egy papír arról , hogy van x ideje kiköltözni és utána ha még mindig nem költözött ki akkor rendőrökkel kiteteted .

Másik megoldás kizárod a lakásból és simán kijelented .

2021. ápr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha édesanyádnak van haszonélvezeti joga, akkor nem tudod kitenni.
2021. ápr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Körülményesen, de ki lehet őket jelenteni. Keress fel holnap egy ügyvédet ezzel kapcsolatosan, ő sokkal részletesebb és hasznosabb választ fog tudni adni.
2021. ápr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, hogy oda van bejelentve, mikor fogjátok ezt megérteni? A bejelentés azt jelenti, hogy a hivatal tud róla, hogy ott laknak. Ebből fakadóan "kijelenteni" azt tudod, aki már nem lakik ott.


Ha te vagy a kizárólagos tulajdonos és nincs haszonélvező, akkor felmondhatod a szóban között szívességi lakáshasználatot, utána pedig felszólíthatod a lakás elhagyására. De ha nem mennek el, akkor mehetsz a bíróságra, te önkényesen nem intézkedhetsz, és lehet, hogy majd csak a végrehajtó fogja tudni őket kirakni.


Ha esetleg ő a haszonélvező (ami gyakori felállás), akkor a helyzet megfordul, és ezt az eljárást ő tudja ellened lefolytatni.

2021. ápr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!