Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Alapíts saját óvodát - hangzot...

Alapíts saját óvodát - hangzott itt a gyakorin több embertől már a kijelentés. Érdekelne, hogy hány tíz millió forint lehet nagyságrendileg egy óvoda alapítása? Kérdem én, nem túl könnyű ezt kijelenteni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 11. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

De, elég könnyű. Figyelj: alapíts óvodát.


Meg se remegtem. Könnyű volt.


Szerintem 30 millióból kihozható. Csak kb soha nem hozza vissza az árát.

2020. máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Épp erről beszéltem én is, hogy túl könnyű, gyengébbek kedvéért: túl nagyképű ezt így ilyen formában ilyen lazán hányaveti módon kijelenteni. Csak megerősítettél.


Azonban nem hinném, hogy nem érné meg, különben nem alapítana senki sem új óvodákat. Maradnának kizárólag az állami fenntartásúak.

2020. máj. 11. 16:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Ki alapít ovikat? Felsorolnád?


Ami megéri:

--- alapítványi = a befolyó adományokat ki lehet talicskázni + parlamenti koma/sógor/após/stb. megpakol annyi milliárddal, hogy vonattal sem tudod elvontatni, adatok titkosak, így szabad rablás van!

--- egyházi = 2X annyi támogatást kapnak államtól, mint az állami helyek + adományok, stb.


Magán helyek esetén nem sok pénz jön, eleve nincsen havi 67eFt-os fejpénz, kizárólag a szülők befizetéséből van bevétel. Rengeteg szabálynak kell megfelelni és árban csak akkor szaladhat meg a szekered, ha komoly befektetés van a dologban.

Az ilyen 4-5 ovisra vigyázol munka esetén 2200Ft/nap árral találkoztam 6-16-ig napi 12 óra, a kisembernek ez is sok havi 20 nappal számolva is 44 000Ft VS neked meg kevés lenne ebből megoldani az étkezésüket és a kiesésed esetén fizetni valakinek.


Legyen 8 ovisod és tegyük fel a házad kialakítása is pont ideális, elmegy étkezésre napi 1000Ft/fő és marad br. 9600Ft-od, amiből levonod a költségeidet, majd adót fizetsz. Mennyi marad???

Ha kisgyerekes anyuka vagy, akkor amíg vigyázol a sajátodra rájuk is tudsz figyelni és jobb esetben van 1 minimálbéres állásod.


Nem érné meg jobban állami oviba tenni a gyereket és ott dolgozni, miközben nincs akkora felelősség, van szabi és betegszabi???

2020. máj. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!