Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » EESZT oldalon, ha úgy állítom...

EESZT oldalon, ha úgy állítom be az adatvédelmi önrendelkezést, hogy teljes tiltás, attól recepteket és beutalókat tudnak nekem kiírni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 11:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Tudnak. Habár a teljes tiltásod két kattintást ér bármelyik orvos fel tudja oldani, aztán ezért vagy bepereled, vagy nem.
2021. ápr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm! Volt sejtésem, hogy ez csak afféle parasztvakítás.:)
2021. ápr. 27. 17:40
 3/29 A kérdező kommentje:
Még az érdekelne, azt hogyan tudom nyomon követni, hogy ki és mikor lépett be megnézni az adataimat? Ezt valahol jelzi nekem a rendszer? Hol lehet ezt figyelni?
2021. ápr. 28. 03:51
 4/29 A kérdező kommentje:
Közben megtaláltam amit kerestem. Az lenne még a kérdésem, hogy ha a "Hozzáférést teljesen tiltó állapot"-ra állítom, olyankor tudnak pl. e-Recept kiadási adatot rögzíteni a patikákban, illetve tud az orvos e-receptet feltenni a felhőre nekem, vagy csak akkor ha ezt külön engedélyezem neki?
2021. ápr. 28. 04:22
 5/29 anonim ***** válasza:
Tud. Habár azt háziorvosként meg kell jegyeznem, hogy ilyen betegnek én nagyon meggondolom milyen gyógyszert írok. Pl. Semmi pszichiátriai gyógyszert, semmi komolyabb fájdalomcsillapítót, és semmi nőgyógyászati gyógyszert.
2021. ápr. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát és segítségét! Még olyan kérdésem lenne, hogy ma hajnalban történt egy adatlekérés az Országos Vérellátó intézettől, annak ellenére, hogy teljesen tiltottam a lekérdezés. Az Országos vérellátónak joga van lekérdezni az adataimat ilyen esetben is, illetve mi célból tehették?


Kép: [link]

2021. máj. 1. 19:05
 7/29 anonim ***** válasza:
Bocsánat az OVSZ semmit nem csinál poénból. Az hogy miért történt a lekérdezés őket kellene megkérdezni.
2021. máj. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Lehet megkérdezem majd őket emailben. Még annyi lenen a kérdésem, hogy a Funkció megnevezésben "Eprofil bejegyzés létrehozás/módosítás - Funkció befejezve" szerepel. Ez ebben az esetben azt jelenti, hogy valamilyen új bejegyzést vagy módosítást hajtottak végre a profilomon? Azt lehet valahol megtudni, hogy pontosan mit?
2021. máj. 1. 22:39
 9/29 anonim ***** válasza:
52%

Ilyen mértékű privacy freakség mégis mire jó? Úgy gondolod, hogy az unatkozó orvosok játsszák a TAJ-lottót és közösen sörözgetve röhögnek Tóth Tihamér és Németh Etelka korábbi diagnózisain a szabadidejükben?


Ezt csak egy egoista gondolhatja így.

2021. máj. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

9

Ez nem privacy freak-ség. Engem alapból nagyon zavar ez a nyilvántartósdi. Senkinek semmi köze az eü. dolgaimhoz. Én csak emiatt nem kértem oltást és nem járok orvoshoz sem.

2021. máj. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!