Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » EESZT oldalon, ha úgy állítom...

EESZT oldalon, ha úgy állítom be az adatvédelmi önrendelkezést, hogy teljes tiltás, attól recepteket és beutalókat tudnak nekem kiírni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 11:39
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
46%

5

Mit ért azalatt, hogy ..."ilyen betegnek..." Számít, hogy letiltja valaki a hozzáférést...? Azért van a funkció, hogy használni lehessen.

2021. máj. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
91%

#10, aha, egy egészségügyi szakembernek, akinek a feladata a gyógyításod tényleg semmi köze az egészséged korábbi állapotához, mer' az birizgálja az önérzeted.


Csak üssön a hasára és ránézésre találja ki az épp meglevő szimptómákból, hogy mi a bajod.


Az oltásbirkaságodon nem nagyon lepődtem meg.

2021. máj. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

12:

Nem "oltásbirkaság" hannem szkepticizmus. Nem kérek egy kutyafuttában összedobott, sem rövid, sem hosszú távon nem tesztelt cuccból. Ilyen egyszerű.

2021. máj. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
8%

12:

"egy egészségügyi szakembernek, akinek a feladata a gyógyításod tényleg semmi köze az egészséged korábbi állapotához"


Így van. Ha fülfájással megyek hozzá, akkor semmi köze a többihez.

2021. máj. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
70%

#14, birka, miért gondolod, hogy neked megfelelő szaktudásod van annak a felméréséhez, hogy minek mihez nincs köze és mi nem tartozik a szakemberre? A fülfájás például akár egy szívroham előjele is lehet. Akkor is, ha elképedve, bambán bámulsz erre az információra.


Na mindegy, én igazából örülök, ha a hozzád hasonló idióták a saját életkilátásaikat rontják. Ez csak nettó pozitívum a társadalomnak.

2021. máj. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
8%
Birka, látom, nem jött át a lényeg. Adatvédelem, ha ez mond valamit. (Remélem, nem orvos vagy...).
2021. máj. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
59%
Én viszont orvos vagyok, az a beteg akinek le van tiltva, az sáros, és inkább megyek egy adatvédelmi hülyeség miatt bíróságra, mintsem jogsit adjak egy epilepsziásnak, vagy HCV/HBV/HIV fertőzésnek tegyem ki magam. Szóval lehet jönni az adatvédelemmel, de meg fogom tudni indokolni, hogy miért történt a lekérdezés.
2021. máj. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
8%

17

Remélem, egy per után felfüggesztenek a praxisodból.

2021. máj. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Én is amúgy azért tartom fontosnak ezt a funkciót, mert egyrészt nem szeretném, hogy a korelőzményeim alapján már egy félkész diagnózist állítsanak fel rólam, hanem inkább az aktuális betegségemre és tüneteimre koncentráljanak és nem vagyok sáros amúgy, csak mondjuk úgy, de ezzel nem szeretnék megbántani senkit és ez nem vádaskodás, de a magyar egészségügyben nagyon nagy az összetartás az orvosok között.


Mondok egy példát: Ha egy XY neves Professzor mondjuk lenullázza a betegségeidet amiatt, mert mondjuk pikkel rád, amiért beperelted régebben a kórházat, akkor mehetsz Te Magyarországon bármelyik másik intézménybe, úgy is az lesz az igazság amit a Prof. régebben leírt. Persze, lehet mondani, hogy ilyet nem tehet egy orvos, de ez sajnos Magyarország és a korrupció mindenütt jelen van sajnos, éppúgy az egészségügyben is.


Ezért rossz dolog szerintem, hogy alapbeállítás szerint az orvosok láthatnak mindent a betegről, mert pl. pont az ilyen a beteg számára hátrányos esetek kivédhetőek lennének amit leírtam.

2021. máj. 27. 03:18
 20/29 anonim ***** válasza:
61%
18-as megnyugtatlak, hogy nem, mert meg sem nyerné az illető a pert.
2021. máj. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!