Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki tárgyalás után...

Hagyatéki tárgyalás után felbukkant új örökösnek jár az örökségből?

Figyelt kérdés

5 éve volt a hagyatéki tárgyalás, most felbukkant egy féltestvér (most halottam róla először) és részesedést követel az örökölt házból. Állítólag csak most tudta meg, hogy apu meghalt...

Törvény szerint jár neki a hagyatéki után? Igazából csak az nem tetszik, hogy rögtön követelőzni és fenyegetni kezdett.



2021. ápr. 25. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Igen jár.
2021. ápr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Miét NE járna, persze, hogy jár.
2021. ápr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem írtad le a körülményeket. Apud meghalt, a jelentkező örökös apud féltestvére. Apudnak volt gyereke /1 biztos, te/. Na most, az örökölt ház teljesen édesapádé volt? Volt végrendelet? Mert ha édesapádé volt a ház, neki van törvényes örököse, alapesetben a féltestvérnek nem sok keresni valója van az örökség körül.
2021. ápr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező féltestvére, a meghalt apu eltitkolt gyereke.
2021. ápr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

3.

A kérdező féltestvére, aki az elhunyt gyereke és ugyanolyan jogú örökös. Úgy tudom van ennek is elévűlési ideje, de nem tudom, hogy van pontosan.

2021. ápr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem lehet elévülés, mert vannak elfelejtett örökségekre szakosodott cégek is. Külföldön is, és külföldi örökségekre is. Magyaroknak, magyar hirdetéssel.
2021. ápr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Torvenyes gyerek? Tehat ugyanaz a vezetekneve mint neked? Vagy csak felbukkant mint orokos aki azt allitja az apja volt a te apad.?


Ha elismert gyerek, akkor jar neki orokseg. De akkor hogy nem talaltak meg?


Ha nem, es mas a neve, akkor neki kell bizonyitani hogy az apad az o apja is. Exhumalassal es dns vizsgalattal.

2021. ápr. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Örökség nem évül el. Apámnak pár éve intéztem, 30 évvel a rokon halála után, akinek papíron a nevén volt apám telkének egy kis része.

Nem szép dolog, hogy bunkó módon lép fel veled szemben a féltestvéred, de ettől függetlenül, ugyanolyan fokban örököl minden gyerek.

5 év után már nem lehet megismételtetni a hagyatéki eljárást (1 év a határidő), de polgári perben ugyanúgy a javára fog dönteni a bíró. Ha bizonyított, hogy tényleg apud gyereke (pl. születési anyakönyvi kivonattal), akkor jobban jársz, ha per nélkül átadod az örökség felét. Természetesen, egy ügyvédre szükség lesz mindenképpen, ő majd mondja a részleteket.

2021. ápr. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én inkább örülnék egy előkerült új testvérnek, nem az anyagiakkal törődnék.
2021. ápr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!