Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elmèletben lehetsèges-e, hogy...

Elmèletben lehetsèges-e, hogy kifizeesm?

Figyelt kérdés
Covid miatt sok minusz óràm van. 119 óra, mivel nincs munka. Mindig azzal jönnek, hogy így minusz óra, meghogy kifizettetik... nagyon unalmas màr, ezèrt hogy lekattanjanak rólam kifizetnèm az összeset, vagy felmondok mert napi szinten megy ez. azt nem tudom hogy lehetsèges e, illetve ha àllami tàmogatàssal van a fizum ès csak azóta van minusz óràm (előtte +50 óràm volt) akkor az àllami tàmogatàssal kell vissza fizetni, vagy csak anèlkül kèrhetik vissza...
2021. ápr. 29. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Sehogy nem kérhetik vissza.

A munkáltatódnak foglalkoztatási kötelezettsége van

2021. ápr. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de a minusz óràt le kell dolgoztatni. 119 óràt ledolgozni ha csak 30 ora havival akkor az 4 hónap ès mèg 1-2 hónapig biztos hogy gyűlni fog... akiket kirúgtak azokkal visszafizettettèk...
2021. ápr. 29. 07:38
 3/6 A kérdező kommentje:
*dolgozni
2021. ápr. 29. 07:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Jogi fórumra menj. Nekem úgy rémlik, hogy nem biztos, hogy a bíróságon ők nyernének, mert ha több szabadságot vettél ki, azt sem triviális, hogy vissza tudják fizettetni, főleg, ha nem te osztod be a szabidat.


Ott is úgy van, hogyha kilépéskor fizetsz, akkor oké, ha nem fizetsz, akkor nem éri meg nekik bíróságra menni vele.


De lehet, hogy itt más a helyzet, beszélj egy ügyvéddel, ha teheted.

2021. ápr. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
tavaj 1 et vettem ki... a többit ők adtàk ki ami nekem jàr azt termèszetesen "èn vettem ki" :(
2021. ápr. 29. 07:45
 6/6 Fsms ***** válasza:

A baj a rabszolga törvénnyel van. Elméletben ledolgoztathatják a órákat pluszban , amikor lesz munka.

Alap esetben pénzt nem kérhetnek vissza, de ha kilépnél, akkor elszámolható a különbözet.

Beszélj jogásszal sajnos ez egy ingoványos történet.

2021. ápr. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!