Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha rámtámadna valaki az...

Ha rámtámadna valaki az utcán, és, elméletben, ha megvédeném magamat de ahelyett hogy elfutnék tovább ütöm, maradandó sérülést okozok, akkor azért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Úgytudom, csak az "overkill"-ért bűntetnek, azaz, hogyha nagyobb kárt teszel benne, mint ő tett benned.
2010. okt. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem kicsit.
2010. okt. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

A támadás elhárításához szükséges mértékű védekezést ismeri el a büntetőjog jogos védelemként. Nem kell elfutni, és addig lehet folytatni a védekezést, amíg a támadó nyilvánvalóan fel nem adja a támadási szándékát, illetve a támadás folytatására képtelenné nem válik, és ezen túl vissza is lehet tartani a rendőrségnek átadás céljából.


Az előző esetben a védekező nem büntethető. A büntetése korlátlanul enyhíthető, ha a támadás folytán keletkezett felindulása miatt nem tudta pontosan felmérni, és ezért túllépte a védekezéshez szükséges mértéket.


Ha olyan védekezés történik, ami bűncselekményt valósít meg, a rendőrség általában nyomozást indít, de ha bizonyítottnak látja a jogos védelmet, megszünteti az eljárást, de ha nem, ez után a bíróság is felmenthet. Általában nagyvonalúan ítélik meg a jogos védelmet.

2010. okt. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Perpill olyan a magyar jogrend h csakis akk üthetsz vissza ha 2en mennek neked késsel. És még akk is kétes az önvédelem fogalma.

Engem le akartak csukni, de szereztem jó ügyvédet és megúsztam. De tanultam h máskor jobban odakell figyelni ha lenne még folytatása.

2010. okt. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó ez komoly? Már az önvédelem sem önvédelem?
2010. okt. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
ki a szart érdekel agyba főbe verném ha szétakarnának szurkálni, hát hol érdekelne engem a törvény ha az életemről lenne szó?
2010. okt. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
ha cigány lenne az illető aki rádtámad és te megvéded magad akkor igen,tuti hogy téged lecsuknak,vagy legalább is megbüntetnek...ő meg röhögve megúszná(sajna tapasztalat..)
2010. okt. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos olyan környéken lakom, ahol viszonylag gyakran történik hasonló eset. Amit leírok, eléggé bizarr!

Beidéztek tanúskodni egy rablási esethez. Elmondtam, amit láttam:

Két férfi, tőlem kb. 20-25 méterre (egymástól 1,5-2 méterre) egymással szemben állva beszélgetett. Semmilyen jel nem utalt arra, hogy mi történik, én kerékpáron tovább is haladtam. Nem volt sem hangoskodás, sem segélykérés, tehát "egyszerű beszélgetésnek" tűnt. Akkor értesültem a dolgokról, amikor beidéztek tanúnak, és már majdnem vádlottat csináltak belőlem! (állítólag a sértettet kirabolta beszélgetőpartnere). Mivel a rablást nem tudták bizonyítani, a vádlottat felmentették!

A "sértett", mivel csak azt mondtam el, amit láttam, és nem azt, amit ő szeretett volna hallani, bosszúból egyik este (mivel mindig arrafelé megyek hazafelé munkából) megtámadott egy 88 centis 3/4 colos vascsővel. Az ütéstől elrepedt két bordám. Kicsavartam a "fegyvert" a kezéből, és két ütéssel eltörtem mindkét kezét. Eredmény: 18 hónap felfüggesztett! NEKEM! (Csak "választási" amnesztia szabadított!)

Később természetesen "rendeztem a dolgot", tanúk nélkül, már csak a két hetes vizsgálati fogság miatt is)! Azóta egyedül, este nem mer az utcára menni (egy 185 magas, 110 kilós emberről van szó, én 178/85-88 vagyok!)

Hát ennyit a jogos önvédelemről! Ha sikerült megvédened magad, tűnjél el minél gyorsabban a helyszínről, hogy még az arcodra se emlékezzenek, nem hogy még az adataidat megkérdezhessék! Ha meg mégis megtalálnának, nyugodtan hivatkozz arra, hogy a támadástól sokkot kaptál, nem nagyon emlékszel arra, hogy mit is csináltál, csak később, 1-2 óra múlva "kezdtél elgondolkodni azon, mi is történt"! Így van esélyed, hogy megúszod!

2010. okt. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha rádtámad valaki az utcán, a legjobb, amit tehetsz, hogy bizony messzire elszaladsz. Mindenképpen el kell kerülni a konfrontációt, mert hamar lesz egy-két tanúja, aki tutira igazolja, hogy te voltál a garázdabillegető. Ha sűrűn kerülsz ilyen helyzetbe, legyen nálad pl. egy gázspray, aminek a használata a támadó időleges harcképtelenné tételével megkönnyíti, hogy minél messzebbre szaladj.

Büntetőakcióba csak akkor menj bele, ha a vezetékneved Rambó, vagy Lee. És a dádá után - ha hatóság vizsgálja az ügyet - sajnos teljesen biztosan megjárod.

2010. okt. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

hát, az önvédelem felénk elég érdekesen tud kiütni

egyik középiskolás ismerősömmel, tudjátok azzal a szemüveges okoska vérmérsékletűvel - szóval nem vizetfelkapós bunkógyerekről van szó, bár nem is az a negyven kilós nyápic lúzer alkat - történt az a szép est: a szórakozóhelyen az egyik kidobó kipécézte magának a barátnőjét, és minősíthetetlenül megalázó módon elkezdett neki "udvarolni", amit ő azért érthető módon mégsem hagyhatott szó nélkül, a saját nőjét csak nem hagyja már cserben. Nna, kapott is olyat a nyakába, hogy győztek az orvoshoz odaérni utána - és másnap a rendőrségre úgy idézték be, hogy a kidobó volt a sértett és ő az agresszor.

Aki szégyelli a nyakbehúzós elszaladós technikát, az ne nagyon számítson a jog védelmére, és ne hanyagolja a küzdősportokat...

2010. okt. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!