Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Leendő munkahelyemen megtagadh...

Leendő munkahelyemen megtagadhatom a felajánlott céges autó használatát?

Figyelt kérdés
Köteles vagyok céges autót használni, vagy ha kérem akkor megengedik hogy a saját autómmal közlekedjek akár a munkahelyre akár pedig a munkahelyen belüli feladatok ellátása miatt? Ne kérdezzétek miért, kezdő autós vagyok kizárólag a saját autómat vagyok hajlandó használni másét nem.

2021. máj. 3. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb cégnél biztosítási okokból nem szeretik, ha magán autóval járkálsz.
2021. máj. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tepfal ***** válasza:
88%

Ezen szerintem gondolkozz el kicsit - ha céges autót ajánlottak, felteszem sokat kell utaznod munkaügyben. Ha meg is engedik, hogy a saját autódat használd, ezt finanszírozni szinte biztosan nem fogják, és ne csak a benzinre gondolj, hanem ha balesetet szenvedsz, kár keletkezik az autóban, stb. Ha bizonytalan vagy a vezetésben jelezd ezt a főnöködnek, ha ő vállja így a kockázatot, akkor neked tiszta lehet a lelkiismereted.

A kérdésedre a konkrét válasz: cégtől függ, szerintem nálunk pl. megengednék, de elég rosszul járnék vele.

2021. máj. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nincs olyan hogy te vagy a céged köteles lenne bármire.

Te nem vagy köteles céges autót vezetni - de a céged meg nem köteles kifizetni neked ha a saját autódat használod a céges autód helyett. amit elő lehet írni az az adott munkakör feltétele. lehet hogy a te munkakörödben azzal az autóval kell közlekedned. Ilyen lehet a cégtől elvárt külsőség, a biztosítás, a megfelelő árutért vagy bármi. Ilyenkor neked kell eldöntened hogy akarsz-e ott és abban a munkakörben dolgozni - akkor a céges autót használod - vagy nem akarsz.

A legtöbb cégnél éppen a dolgozók szeretnék ha a cég adná az autót a közlekedéshez.

Ha kezdő vezető vagy akkor egyszerűen keress egy oktatót és tanuld meg vezetni azt a másik típust amit a céged ad! Tényleg nagyon eltérőek az egyes autók a vezetést illetően, én sem szerettem a párom minden típusú céges autóját vezetni. De éppen úgy meg lehet tanulni és pár órás gyakorlattal stabilan lehet vezetni, mint a sajátodat.

2021. máj. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
Nemhogy örülnél neki.
2021. máj. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Ilyenkor fogod az autót és elmész oktatóhoz veszel pár órát
2021. máj. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Ha ennyire nem megy még a vezetés, akkor jobb, ha eleve nem mész olyan munkahelyre, ahol munka miatt vezetned kell. Akkor pedig nem merül föl a szolgálati kocsi sem.
2021. máj. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!